Zimowy wypad nad morze z Travelist

Spędzenie ferii zimowych nad polskim morzem to wspaniały sposób na zobaczenie tego samego miejsca w zupełnie innym świetle. Spróbuj na przykład zorganizować bitwę na śnieżki na rozległej, przysypanej śnieżną kołdrą, plaży. Tą samą, którą odwiedzałeś podczas letnich wakacji, tłocząc się między turystami. Te piękne zimowe chwile utrwalisz na zdjęciach, które będziesz mógł z dumą pokazać rodzinie i znajomym. Inaczej też prezentuje się widok zachodu słońca, malującego złote światło na tle białego krajobrazu.

Atuty zimowego urlopu nad morzem

Chociaż zimowy urlop nad morzem różni się znacząco od tego letniego, ma wiele swoich zalet. Przede wszystkim, możemy cieszyć się brakiem tłumów i niższymi cenami, jeśli porównamy je z kosztami urlopu letniego. Zamiast zastąpić miejski hałas ciągłym narzekaniem innych turystów, możemy skupić się na odpoczynku. Bez względu na to, czy wybieramy plażę, kurort czy restaurację, wszystko jest ciche i spokojne podczas zimy. Nawet miejscowi mają tendencję do ukrywania się w swoich domach, szczególnie podczas śnieżnych dni.

Wyszukiwarka noclegów Travelist

Jeżeli zdecydujemy się na zimowe ferie nad morzem, Travelist oferuje nam dużą ilość atrakcyjnych apartamentów dostępnych nawet w okresie zimowym. Za pomocą wyszukiwarki na stronie, możemy łatwo znaleźć nocleg w preferowanym przez nas terminie i cenie. Przykładowo, romantyczny wypad dla dwojga do Gdańska kosztuje już od 109 zł za noc. Wybrać możemy również Kołobrzeg za jedynie 10 zł więcej, czy Międzyzdroje, gdzie za mniej niż 150 zł za noc, dwie osoby będą miały zapewnione śniadania, plażę 200 metrów od apartamentu, miejsce do grillowania czy nawet stół do pingponga.

Dlaczego powinniśmy spacerować w zimie?

Chociaż kuszące może być spędzenie cały dzień w ciepłym pokoju hotelowym, zdecydowanie warto wykorzystać czas na zimowe spacery. Powietrze nad morzem w zimie jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia, tak samo jak w miesiącach letnich. Wzburzone fale dostarczają do powietrza dużo jodu, który ma pozytywny wpływ na nasz układ oddechowy oraz serce. Wystarczy ubrać się ciepło i udać się na plażę, do lasu lub po prostu na spacer po okolicy. Bezkresna przestrzeń i szum fal stworzą idealne tło do samotnej refleksji lub podjęcia trudnych decyzji. Jak poczujemy zimno, zawsze możemy skorzystać z możliwości rozpalenia ogniska na niektórych plażach, na przykład w Gdyni czy Gdańsku. Musimy tylko pamiętać o wcześniejszym dopełnieniu wszystkich formalności. Ciepły posiłek z ogniska smakuje jeszcze lepiej w chłodny wieczór, a towarzyszący temu widok z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo.