Właściwości ametystu – wszystko, co powinniśmy wiedzieć o tym kamieniu

Wyjątkowe kamienie są cenione za swoje zdrowotne i energetyczne właściwości od niepamiętnych czasów. Biżuteria wzbogacona różnymi kruszcami ma nie tylko wartość estetyczną ale również działa wsparcie dla naszej energii, zdrowia, samopoczucia oraz może okazać się pomocna w walce z różnymi dolegliwościami. Specyficznym kamieniem, często spotykanym w biżuterii, czy jako ozdoba, jest ametyst. Ten kamień ceniony przez osoby zajmujące się medycyną naturalną, posiada długą listę pozytywnych cech. Jaką moc ma ametyst i czy warto mieć go przy sobie?

Kształtowanie silnej woli z Ametystem

Medycyna alternatywna, na podstawie lat praktyki i obserwacji, widzi w ametyście sprzymierzeńca w kształtowaniu silnej woli i samodyscypliny. Wspiera on procesy decyzyjne, motywuje do dalszego działania, jest często polecany osobom walczącym ze swoimi słabościami i zmagającym się z różnymi uzależnieniami. Kamień ten jest uznawany za blocker negatywnych myśli i jego obecność przywraca harmonię ducha, co ma sprzyjać podejmowaniu właściwych decyzji. 

Ametyst – nie tylko kamień o niezwykłych właściwościach

Właściwości lecznicze i przywracające równowagę, przypisywane ametystowi, to temat otwarty i zależny od indywidualnej interpretacji. Bez względu na podejście do medycyny alternatywnej warto skierować swoją uwagę na ametyst. Przecież sfera medycyny alternatywnej, opierającej się na dobroczynnym wpływie kamieni, to nie jedyne zastosowanie ametystu. Kamień ten może okazać się również doskonałą propozycją dla osób szukających własnego, niepowtarzalnego stylu w biżuterii.

Barwy i kształty Ametystu

Barwa ametystu, od głębokiego fioletu do niemal białego kamienia, ułatwia odnalezienie tej jednej, wyjątkowej ozdoby. Bogactwo kolorów, forma, kształt – to wszystko sprawia, że każdy może znaleźć kamień marzeń. Ametysty znajdziemy w biżuterii w każdym stylu: boho, vintage, eleganckim, ekstrawaganckim czy dziewczęcym. Przekształcenia, przez które przechodzą ametysty pozwalają na tworzenie dowolnych form biżuterii. Skierowane jasno: bransoletki, naszyjniki, kolczyki, pierścionki – wszystko to możemy znaleźć w wykonaniu z ametystem.

Sztuka tworzenia własnej biżuterii z Ametystu

Jest możliwość, dzięki posiadaniu odpowiednich umiejętności manualnych, samodzielnego wykonania biżuterii z ametystem. Wszystko co potrzebne do zademonstrowania swojego talentu jest możliwe do znalezienia w sieci lub w specjalistycznych sklepach dla artystów i plastyków. Jeżeli zależy nam na profesjonalizmie, warto skorzystać ze sklepów dla złotników i osób zawodowo zajmujących się tworzeniem biżuterii.