Tatuaż na żebrach dla kobiet: odczucie bólu, wzory i pielęgnacja

Dla większości kobiet, zarówno tych które już długo noszą na sobie sztukę tatuowania, jak i tych dopiero marzących o swoim pierwszym tatuażu, żeberka to miejsce szczególne. Intymne, ukryte, dyskretne, dostępne tylko dla tych, którym właścicielka tatuażu zdecyduje się go pokazać, jest jednocześnie postrzegane jako niezwykle kuszące, ale i nieco wyzywające. Wybór takiego miejsca może być zatem nie tyle wyborem estetyki, co intymności i prywatności oraz kontroli nad tym, kto i kiedy ma prawo spojrzeć na naszą sztukę tatuażu.

Dlaczego tatuaż na żebrach?

Głównym powodem wyboru tego narządów dla tatuażu jest oczywiście to, że jest on mało widoczny dla otoczenia. Nie przeszkadza on wtedy na przykład w pracy, gdzie niekiedy obowiązują ograniczenia co do widocznych tatuaży. Dzięki ukrytemu miejscu, możemy również kontrolować to, kiedy i komu chcemy go pokazać. Mimo to, łatwo można go zaprezentować światu latem – na przykład nosząc na plaży bikini.

Czy tatuowanie na żebrach jest bolesne?

Mówiąc szczerze, tak! Tatuażowanie na żebrach jest bolesne. Skóra pokrywająca żebra jest cienka i delikatna, a tym samym bardzo czuła na bodźce bólowe. Niemniej jednak, odczuwanie bólu jest subiektywne i niektóre osoby, nawet te z mniejszą ilością tkanki tłuszczowej, mogą nie odczuwać tak dużego bólu jak inni. Na ogół jednak tatuażowanie na żebrach jest uznawane za jedno z bardziej bolesnych miejsc na ciele.

Inspiracje i pomysły na tatuaże na żebrach

Wybór idealnego wzoru na tatuaż to nie lada wyzwanie. Skoro będzie on na naszym ciele na zawsze, warto żeby stanowił odzwierciedlenie naszej osobowości i gustu. Poniżej kilka popularnych pomysłów na tatuaże na żebrach:

  • Kwiaty – szczególnie róża jest obecnie hitem wśród damskich tatuaży.
  • Liście – układające się pod biustem gałązki, mogą również delikatnie zachodzić na pierś.
  • Zwierzęta – warto wybrać takie, które nam się podobają. Pochopny wybór zwierzaka może się okazać niefortunny. Hitem są węże i smoki, które znakomicie można zawinąć na żebrach.
  • Wersje czarno-białe.
  • Barwne tatuaże.
  • Drobne elementy artystyczne, takie jak wzory geometryczne, przyrodnicze czy naukowe.

Dbaj o swój tatuaż – kwestia pielęgnacji

Pielęgnacja tatuażu, szczególnie tuż po jego wykonaniu, jest niezbędna dla zachowania jego świeżego wyglądu i dobrej kondycji. W ciągu pierwszych dwóch do trzech tygodni po wykonaniu tatuażu, nie należy korzystać z solarium, sauny i narażać ciała na słońce. Warto również unikać basenu, zbyt ciasnej odzieży i sztucznych materiałów, które mogą utrudniać skórze oddychanie. W tym czasie zaleca się mycie tatuażu delikatnym mydłem oraz regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry specjalnymi kremami do tatuaży.