Symbolika tatuażu z niezapominajki – co oznacza?

Tattoo z niezapominajką – potęga symboliki wzoru

Decyzja o wykonaniu tatuażu często idzie w parze z długim procesem wyboru konkretnego wzoru. Znaczenie, jakie niesie za sobą wybrany motyw, może mieć dla nas szczególną wartość, a jednocześnie wpływać na nasze codzienne życie. Warto tu akcentować, że tatuaże mogą być artystyczną interpretacją naszego zewnętrznego i wewnętrznego ja. Wśród niezliczonych motywów, stanowiących źródło inspiracji dla miłośników tatuażu, bardzo popularne są wzory związane z naturą, zwłaszcza z różnorodną florą. Bezpłatnie do tego grona należą m.in. niezapominajki. Mimo że tatuaż z niezapominajką nie jest pospolitym wzorem, to osoby wybierające go często decydują się na niego ze względu na jego głęboką symbolikę.

Znaczenie i symbolika tatuażu z niezapominajką

Aby zrozumieć symbole zawarte w niepozornych niebieskich kwiatkach, warto przyjrzeć się etymologii nazwy niezapominajki. Nazywane równie niezabudką w rosji, można je wolnym tłumaczeniu określić jako mysie uszko. Istnieje teoria, że ta nazwa wywodzi się od drobnych płatków tworzących ten kwiatek. Jeśli weźmiemy pod uwagę symbolikę, toć jest niezaprzeczalne, że niezapominajka jest symbolem pamięci. Zrozumieć to można następująco: kwiatek ten może przypominać o różnych zadaniach, zobowiązaniach, a także w dobrym guise stanowić symbolem pamięci o tymczasowej rozłące. Dodatkowo, tatuaż z niezapominajką może symbolizować troskę o osoby chore, z niepełnosprawnościami, a także stanowić symbol osób chorych na Alzheimera. 

Umiejscowienie tatuażu z niezapominajką na ciele

Wybór miejsca na ciele jest równie ważny jak wybór samego wzoru. Delikatny i subtelny motyw jak kwiaty niezapominajki częstk można spotkać wykształcane na kostce, nadgarstku lub przy obojczyku. Niemniej jednak, jeśli naszą celom nie jest minimalizm i chcemy wpisać niezapominajki w element większej kompozycji, nie ma stanowczego przepisu gdzie tatuaż powinien znajdować się na ciele. 

Stylizacja tatuażu z niezapominajką

Wiąże się to bezpośrednio z naszymi osobistymi gustami i oczekiwaniami. Możliwości stylizacji są ogromne, pary takie jak wybieranie między jedynie konturem a pełnym kolorem, bądź też decydować się na styl watercolour, handpoke czy dotwork. Szukając inspiracji, internet może być nieocenionym źródłem pomysłów i pozwoli na określenie, jakie dokładnie motywy nam się najbardziej podobają. W kontekście realizacji danego tatuażu ważne jest, abyśmy zapoznali się z portfolio wybranego tatuatora, gdyż nie każdy artysta będzie wykonywać tatuaże we wszystkich stylach. Kierując się tym, wybierając artystę do wykonania naszego tatuażu warto dokładnie zapoznać się z jego dotychczasowymi realizacjami w swoim portfolio aby upewnić się, że jego stylizacja przypadnie nam do gustu.