Fryzury dla okrągłych twarzy: Jak skutecznie wyszczuplić buzię dobierając odpowiednią fryzurę?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużą rolę może odegrać dobrze dobrana fryzura w kreowaniu naszego wizerunku. Ta prosta zmiana potrafi skutecznie odmienić całokształt urody, podkreślając jej atuty, jak i tuszując drobne mankamenty czy nielubiane cechy, na które chcielibyśmy zwracać mniej uwagi. Właścicielki okrągłych twarzy zazwyczaj poszukują sposobów na optyczne wysmuklenie twarzy, które pozwoli na ułatwienie jej optyczną lekkość i delikatność. Są na to sposób – dobrze dobrane fryzury dla okrągłych twarzy mogą wydłużyć i wysmuklić buzię. Pytanie brzmi, która fryzura będzie najkorzystniejsza dla Ciebie?

Buźka w krótkim stuku: Które cięcia są dla Ciebie?

Marzysz o świeżym, krótkim cięciu, które będzie pasować do Twojej okrągłej twarzy? Spróbuj zdecydować się na fryzurę, która doda Twoim włosom objętość. Asymetria, jak również postrzępione linie, to Twoi sprzymierzeńcy, którzy pomogą w walce o optyczne wyszczuplenie buzi. Jeżeli posiadasz proste włosy, zdecyduj się na krótkiego boba, który charakteryzuje się dłuższym przodem i krótszym tyłem. To cięcie z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę! Jeśli jednak preferujesz nieco dłuższą fryzurę, długi bob, czyli fryzura, której przód sięga ramion, a tył jest nieco krótszy, może być również odpowiednim rozwiązaniem.

Długie włosy a okrągła buzia: Jakie techniki będą dla Ciebie korzystne?

Jeśli preferujesz długie lub średniej długości włosy i zastanawiasz się, jakie fryzury dla okrągłych twarzy będą dla Ciebie odpowiednie, nasza pierwsza rada jest taka: postaw na objętość. Uniesione u nasady włosy dodają lekkości, a fale i loki przyczyniają się do zatuszowania okrągłości twarzy. Dodatkowo, asymetryczna grzywka potrafi optycznie wydłużyć buzię. Jeżeli decydujesz się na grzywkę, pamiętaj o tym, by wybrać taką, która część czoła przysłania. Natomiast, należy unikać prostych, pełnych uczesań, które mogą spowodować optyczne poszerzenie twarzy.

Upięcia dla okrągłych twarzy: Jak je dopasować?

Również osoby posiadające okrągłą twarz mogą swobodnie eksperymentować z upięciami. Należy pamiętać jednak, aby unikać ciasnego spinania włosów, bez względu na to, czy chodzi o kok, czy wysoki kucyk, gdyż niestety, może to spowodować efekt przeciwny do zamierzonego. Znakomicie sprawdzają się tu luźne upięcia lub artystyczny nieład. Delikatnie roztrzepane koczki, warkocze o dużej objętości lub niedbałe kucyki to strzał w dziesiątkę! Aby osiągnąć efekt wyszczuplenia twarzy, warto jest puścić kilka kosmyków luźno przy twarzy. Jeżeli masz więcej czasu, możesz spróbować zakręcić te kosmyki, tworząc dziewczęce, eleganckie loczki, co będzie świetnym rozwiązaniem na wieczorne wyjścia czy większe imprezy.