Sprawdzone metody na zagęszczenie brwi

Gęste, wyregulowane i zadbane brwi stanowią niewątpliwie ładną oprawę dla oka. Kiedy natomiast włoski są zbyt rzadkie, twarz może zacząć wyglądać nijako, a spojrzenie staje się mniej wyraziste. W aktualnych trendach w modzie i kosmetologii coraz większy nacisk kładzie się na naturalność i znalezienie metod, które pomogą zaakcentować urodę bez konieczności stosowania inwazyjnych technik. Jednym z pytań, które często pojawia się wśród kobiet, jest pytanie: jak zagęścić brwi?. Zanim jednak odpowiemy na to pytanie, warto zrozumieć kluczowe czynniki, które mogą wpływać na osłabienie, wypadanie i wolniejszy wzrost włosków brwi.

Co wpływa na stan brwi?

Wśród czynników mających negatywny wpływ na stan brwi z pewnością należy wymienić mechaniczne uszkodzenia, reakcje alergiczne, problemy zdrowotne, takie jak na przykład te na tle hormonalnym, nieprawidłową pielęgnację oraz niedokładny demakijaż. Mechaniczne uszkodzenia mogą wynikać z nadmiernej regulacji brwi, zbyt gwałtownego usuwania makijażu lub stosowania ostrych szczoteczek. Również reakcje alergiczne na kosmetyki mogą skutkować wypadaniem włosków i pogorszeniem stanu brwi. Wśród problemów zdrowotnych powodujących rzadsze brwi, najczęściej wymieniane są choroby tarczycy, anemia czy zaburzenia hormonów płciowych.

Jeśli zauważysz, że twoje brwi stają się rzadsze, zastanów się, czy nie ma w Twoim życiu jakiegoś czynnika, który mógłby przyczyniać się do takiego stanu rzeczy. Szczególnie ważne jest zdrowe odżywianie, dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów oraz unikanie stresu, który również negatywnie wpływa na zdrowie włosów. Unikaj spania w makijażu, korzystania z agresywnych peelingów oraz testowania zbyt dużej ilości nowych produktów. Jeśli zauważysz, że twoje brwi, rzęsy i włosy są w wyraźnie gorszym stanie, to skonsultuj się z lekarzem. Być może konieczne będą badania, które pozwolą na wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych.

Sprawdzone sposoby na to jak zagęścić brwi

Jeśli marzysz o gęstych i ładnie wyregulowanych brwiach, to masz wiele możliwości. Jednym z najpopularniejszych i najszybszych sposobów na osiągnięcie pełnego łuku brwiowego jest wizyta w salonie kosmetycznym. Makijaż permanentny pozwala na wypełnienie brwi zgodnie z twoimi potrzebami. Oprócz zagęszczenia, możesz również nieco zmienić ich kształt i grubość. Efekty makijażu permanentnego utrzymują się nawet do dwóch lat, a kiedy zauważysz, że barwnik zaczyna blednąć, możesz umówić się na korektę i dalej cieszyć się perfekcyjnym wyglądem brwi. To jednak rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się nieco bardziej inwazyjnych metod, ale przede wszystkim – dla tych, którzy nie lubią codziennie spędzać dużo czasu na makijażu.

Jednak dla zwolenników naturalnych rozwiązań też są dostępne metody, które mogą pomóc w zagęszczeniu brwi. Jednym z nich jest regularne stosowanie olejku rycynowego. Jest on powszechnie znany ze swoich odżywczych właściwości. Dzięki niemu odżywisz włoski, pobudzisz je do wzrostu i sprawisz, że staną się odrobinę ciemniejsze. Dla uzyskania najlepszych efektów stosuj olejek przez przynajmniej 3 tygodnie, regularnie wcierając go w brwi. Olejek rycynowy działa intensywnie nawilżająco, przyspiesza wzrost nowych włosków i wzmacnia te już istniejące. Jeżeli jednak olejek rycynowy jest dla ciebie za mocny, możesz spróbować też oliwy z oliwek lub olejku kokosowego, które mają podobne właściwości, ale są mniej agresywne.

Z całą pewnością warto również wspomnieć o tym, że efekt gęstszych brwi można uzyskać poprzez odpowiedni makijaż. Grunt to dobranie odpowiednich kosmetyków i narzędzi do typu i koloru naszych włosków. W tej roli mogą sprawdzić się cienie do brwi, kredki, żele lub specjalne maskary. Wszystko zależy od naszych umiejętności i preferencji.