Różne odcienie blondu: od chłodnego popielatego, przez platynowy, po ciemniejszy.

Blond to kolor włosów, który nigdy nie wychodzi z mody, niezależnie od jego odcienia – czy jest to platynowy blond, złocisty blond czy te bardziej naturalne, delikatnie wpadające w rudzieje. Jednym z tych niewychodzących z mody trendów jest chłodny odcień blondu. Warto jednak mieć na uwadze, że nie każdemu ten kolor będzie pasował. Chłodny blond rewelacyjnie komponuje się z jasną cerą o różowych tonach, zielonymi, niebieskimi lub ciemnymi oczami oraz naturalnym odcieniem włosów o chłodnych tonach. Osoby posiadające te cechy mogą bez obaw zdecydować się na farbowanie włosów na chłodny blond i mogą być pewne, że będzie to wyglądało dobrze.

Jak skutecznie uzyskać zimny blond?

Najprostszym teoretycznym sposobem na uzyskanie chłodnego blond jest intensywne rozjaśnienie włosów i następne zaaplikowanie na nie tonera usuwającego żółte tony. Ale należy pamiętać, że rozjaśnianie włosów jest procesem, który może znacznie je uszkodzić. Dlatego, jeżeli nie istnieje taka konieczność, zaleca się zamiast prób domowych, skorzystać z profesjonalnego rozjaśniania lub dekoloryzacji w salonie fryzjerskim. Po uzyskaniu pożądanego odcienia włosów, kluczowym elementem jest regularna, dostosowana do potrzeb włosów pielęgnacja. Pomoże to utrzymać chłodny odcień blondu przez dłuższy czas.

Czy wysokiej jakości chłodny blond występuje również w ciemniejszych odcieniach?

Chociaż pierwszym skojarzeniem zimnego blondu są bardzo jasne włosy, to nie można zapominać, że dostępne są również ciemniejsze warianty tego koloru. Ciemny, zimny brąz może być świetnym wyborem dla osób o jasnej oprawie oczu. Dokładnie taki odcień jest zdecydowanie bardziej uniwersalny i pasuje do wielu typów urody.

W związku z tym, warto zastanowić się również nad wyborem popielatego chłodnego blondu. Jego bardzo istotny atut to możliwość manipulowania ciemnymi i jasnymi tonami, a często pojawiają się w nim również siwe odcienie. Jeśli nie jesteś pewna, czy ten kolor jest dla ciebie, zalecamy skonsultowanie się z twoim fryzjerem. Biorąc pod uwagę karnację, odcienie oczu i ich oprawę, naturalny kolor włosów oraz styl ubierania się jesteś w stanie podjąć decyzję o wyborze własnej, idealnej barwy włosów. Jeżeli natomiast pragniesz przejść na blond z bardzo ciemnego koloru, proces ten warto rozłożyć na kilka wizyt u specjalisty, co obciąży włosy w mniejszym stopniu, a ty przyzwyczaisz się do nowego wyglądu.