Niebieskie włosy – jak to zrobić?

Kolor niebieski jest obecnie na topie w świecie mody i urody, a nic nie krzyczy śmiałość głośniej niż niebieskie włosy. Ten trend, który został zaimportowany do Polski zza oceanu, jest coraz bardziej popularny. Gwiazdy takie jak Kim Kardashian, Kendall Jenner czy Billie Eilish przodują w tym trendzie. Początkowo uważany za ekstrawagancję, trend niebieskich włosów ewoluował wraz z upływem sezonów i dzisiaj jest symbolem wyrazistej stylizacji, dostępnym dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy upodobania. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak osiągnąć ten odważny odcień? Czytaj dalej!

Farbowanie włosów na niebiesko w domowym zaciszu

Tchnienie niebieskiego koloru we włosy, nie wymaga odwiedzania drogich salonów fryzjerskich. Dostępne na rynku farby i szamponetki pozwalają na wykonanie koloryzacji w zaciszu własnego domu. Pamiętaj, że intensywność koloru i jego trwałość zależy od rodzaju wybranego produktu. Jeśli jesteś pewna, że chcesz wprowadzić do swojego życia odrobinę niebieskości, nie zapomnij, że odcień ten jest silnym pigmentem i nie zmyje się po raz pierwszym, kiedy umyjesz głowę.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś jeszcze w pełni przekonana, czy niebieskie włosy są dla Ciebie, istnieją jednorazowe roztwory, takie jak spraye colorystyczne lub kredki do włosów. Dla bardziej trwałego efektu, możesz zdecydować się na tonery, które utrzymują się do 20 myć, stopniowo zanikając, niemal tak jak tradycyjna farba do włosów. Ważnym aspektem jest tutaj to, że tego typu produkty nie niszczą włosów tak jak robi to farba. Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli masz jasne włosy. W przypadku ciemniejszych włosów, może być konieczne powtórzenie procedury.

Przygotowanie do farbowania

Zanim przystąpisz do metamorfozy koloru swoich włosów, przygotuj niezbędne rzeczy takie jak:

  • niebieski toner do włosów lub farbę,
  • odżywkę,
  • rękawiczki ochronne,
  • pędzelek,
  • oliwkę (do posmarowania skóry na wypadek kontaktu z farbą).

Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na opakowaniu kosmetyku. Wskazówka: możesz dodać kilka kropel odżywki do tonera – ochroni to włosy przed potencjalnym uszkodzeniem. Nakładaj farbę lub toner powoli i dokładnie, i trzymaj na głowie tyle czasu ile zaleca to producent. Po spłukaniu produktu koloryzującego z włosów nie zapominaj o nałożeniu na nie odpowiedniej odżywki – będzie to niezwykle cenne dla kondycji Twoich włosów.

Zakochaj się w różnych stylach koloryzacji – niebieski kolor nie musi obejmować całego włosa – możesz zdecydować się na efekt ombre z niebieskim akcentem lub też zafarbować włosy tylko od dołu na niebiesko.

Kto powinien nosić niebieskie włosy?

Pomimo tego, że ten trend jest dostępny dla każdego, nie na wszystkich będzie dobrze wyglądał. Niebieskie włosy najbardziej pasują do odważnych osób, które nie boją się być centrum uwagi i które lubią mocny, wyrazisty makijaż. Jeśli nie przyzwyczaiłaś swojej skóry do makijażu, może być konieczne wprowadzenie tej zmiany do swojej codziennej rutyny, jeśli decydujesz się na tego typu koloryzację.

Poza wymienionymi aspektami, niebieski kolor jest odpowiedni dla osób o określonym typie urody. Najlepiej prezentuje się na kobietach o jasnej karnacji i niebieskich lub zielonych oczach. Posiada również właściwości komplementujące urodę typu lato lub zima. Należy jednak unikać tego koloru, jeśli masz ciemną karnację, brązowe oczy, czy skórę z żółtymi podtonami. Zastanów się także, czy wyrazisty kolor niebieski nie będzie negatywnie odebrany w miejscach, gdzie obowiązują pewne zasady dotyczące ubioru i wizerunku, na przykład w pracy lub szkole.