Praktyczne rady: Jak prawidłowo obciąć kręcone włosy

Posiadasz piękne, naturalne loki i cenisz sobie samodzielność w dbaniu o swoje włosy? Zastanawiasz się, jak zmienić swoją fryzurę bez konieczności odwiedzenia salonu fryzjerskiego? Pewnie zadajesz sobie pytanie: jak obciąć kręcone włosy? Różne są techniki i metody obcinania włosów, a wybór zależy od efektów, które chcesz uzyskać. Bez względu na to, czy decydujesz się na obcinanie na sucho czy na mokro, na początku zawsze powinnaś umyć swoje loki. Gdy zdecydujesz się na cięcie na mokro, możesz od razu przystąpić do cięcia. Jeśli natomiast preferujesz cięcie na sucho, na początku powinnaś dokładnie wysuszyć i ułożyć włosy, najlepiej używając delikatnego produktu do stylizacji. Pamiętaj tylko, aby to nie był produkt, który skleja włosy.

Sama technika cięcia może być różna, nie istnieje bowiem jedna uniwersalna metoda – każdy skręt jest nieco inny. Niemniej jednak, istnieją pewne ogólne zasady, które z pewnością pomogą Ci uzyskać pożądany efekt. Na przykład, metoda cięcia na sucho pozwala na łatwiejsze zapanowanie nad ostatecznym kształtem fryzury. Jeśli jednak zdarza Ci się prostować włosy, to zalecamy cięcie loki na mokro. W przeciwnym razie, po wyprostowaniu mogą wyglądać na wystrzępione.

Cięcie na mokro versus cięcie na sucho

Zastanawiasz się nadal, jak obciąć kręcone włosy? Podstawowymi technikami są cięcie na mokro i cięcie na sucho. Gdy decydujesz się na cięcie na mokro, na początku umyj włosy. Następnie zbierz górną warstwę włosów i zepnij ją na czubku głowy. Dolną warstwę podziel na trzy części i zacznij cięcie od końcówek, dobierając włosy zza ucha. Przed obcięciem każdego włosa, dobrze go naciągnij. Jeżeli chcesz cieniować swoje loki, to każdą warstwę musisz podcinać nieco krócej, przy czym włosy znajdujące się na zewnątrz powinny być najkrótsze. Cieniując włosy pamiętaj o tym, żeby najkrótsze loki kończyły się mniej więcej w okolicy ucha.

Jeśli natomiast wybierasz cięcie na sucho, na początku spięj suche, wystylizowane włosy na górze głowy, pozostawiając dwa pasma na dole. Dalej, delikatnie podcinaj końcówki włosów, jednak zadbaj, aby włosy z tyłu były odrobinę dłuższe, co pozwoli uzyskać efekt półkola. Cieniowanie na sucho wykonuj tak, by coraz mocniej podcinać pasma wypuszczone z zaczeski. Pozwoli ci to na uzyskanie ładnej objętości. Przy cięciu wyższych warstw włosów skup się na pojedynczych pasmach, nie na całej warstwie. Dzięki temu różnorodna długość poszczególnych pasm sprawi, że fryzura będzie wyglądać bardzo naturalnie. Pamiętaj jednak, że kręcone włosy mogą prezentować się nieco inaczej po każdym myciu. Dlatego, po pierwszym myciu może się okazać, że będziesz chciała np. wyrównać niektóre loki.