Kim jest Karolina Sawka? [mąż, wiek, dzieci, wzrost]

Karolina Sawka, znana z polskiej sceny filmowej i teatralnej, rozpoczęła swoją karierę już jako dziecko. Szerokiej publiczności zapadła w pamięć dzięki rolom w popularnych serialach „M jak miłość” oraz „Pierwsza miłość”. Znana jest także z kreacji Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. Aktorka ma też na swoim koncie wiele innych osiągnięć i jest aktywna w mediach społecznościowych. Przyjrzyjmy się bliżej jej sylwetce, karierze oraz zainteresowaniom.

Kim jest Karolina Sawka?

Urodzona 15 grudnia 1991 roku w Szczecinie Sawka, jest córką rysownika i satyryka, Henryka Sawki. Jej matka, Ewa Sawka, jest twórcą albumu filmowego „W pustyni i w puszczy. Spełnione marzenie”, ukazującego kulisy powstawania filmu.

Szkoła i studia

Karolina Sawka od najmłodszych lat była związana ze światem sztuki, co skutkowało również wyborem ścieżki edukacyjnej. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała na kierunku Stosowane Nauki Społeczne. Później ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na kierunku aktorstwo. Zaowocowało to wszechstronnością artystyczną, jaką wykazuje do dnia dzisiejszego.

Debiut i nagrody

Jej ekranowy debiut miał miejsce już w 2001 roku, w wieku zaledwie 10 lat. Wcieliła się wtedy w rolę Nel w realizacji filmowej „W pustyni i w puszczy w reżyserii Gavin Hooda. Grała tam u boku takich aktorów jak Andrzej Strzelecki, Adam Fidusiewicz czy Artur Żmijewski. Za swoją rolę została nagrodzona na międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak Ale Kino! w Poznaniu, Giffoni Film Festival we Włoszech czy XVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Moskwie.

Kariera filmowa i teatralna Sawki

Choć debiut nastąpił bardzo wcześnie, Karolina Sawka nie zniknęła z ekranów po jednej roli. Przekształciła swój młodzieńczy talent w profesjonalną karierę. W 2017 roku mogliśmy ją podziwiać w spektaklu, pt. „Jabłko” w Teatrze Żelaznym w Katowicach. Aktorka regularnie pojawia się na małym ekranie, występując od 2018 roku w serialu „M jak miłość”. Dodatkowo, miała okazję zaprezentować swoje umiejętności w kinie, w filmie Soyer.

Sawka za kamerą

Choć Karolina Sawka jest znana głównie z roli aktorki, jej zainteresowania kreatywne sięgają dalej. Prowadzi także warsztaty aktorskie, podczas których dzieli się ze swoimi uczniami doświadczeniami zawodowymi. Aktorka ma także na swoim koncie reżyserię i scenariusz do filmu krótkometrażowego, co pokazuje, że jej umiejętności twórcze nie ograniczają się tylko do aktorstwa.

Życie prywatne aktorki

Choć Karolina Sawka jest zdecydowanie postacią publiczną i aktywnie korzysta z mediów społecznościowych, to jej życie prywatne pozostaje względnie skrywane. Wiadomo, że jej partnerem jest aktor Maciej Musiałowski, znany m.in. z filmu Sala Samobójców. Hejter w reżyserii Jana Komasy. Pasjami aktorki są jazda konna i ceramika kreatywna, co często pokazuje na swoim profilu na Instagramie.

Sawka na Instagramie

Aktorka prowadzi aktywny profil na Instagramie pod nickiem @sawkowska, który obecnie obserwuje ponad 31 tysięcy użytkowników tego portalu. Ostatnio głośno było o jej spotkaniu z Adamem Fidusiewiczem, odtwórcą roli Stasia w filmie W pustyni i w puszczy. Aktorzy zrobili sobie wspólną pamiątkową fotografię, którą zamieścili na swoich profilach. Fotografię opatrzyli dowcipnym podpisem, odwołującym się do ich wspólnego aktorskiego debiutu – Król Stanisław i królowa Saba.