Opinie o rajstopach w sprayu – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Dzięki wielu korzyściom ten innowacyjny produkt niespodziewanie podbił serca kobiet na całym świecie. Rajstopy w sprayu, to nic innego jak kosmetyk, który pozwala wyrównać koloryt skóry, ukryć popękane naczynka, zakryć wszelkie niedoskonałości takie jak zadrapania, siniaki, piegi czy otarcia. Zastanawiasz się jak używać tego typu produktu? Świetnie trafiłaś! W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Co to jest i jak dokonać właściwego wyboru rajstop w sprayu?

Na początek warto zrozumieć, czym tak naprawdę jest ten produkt. Rajstopy w sprayu, to kosmetyk dostępny w formie fluidu do nóg. Dzięki jego stosowaniu można wyrównać koloryt skóry naszych nóg i zakryć wszystko to, co kobieta chciałaby ukryć, kiedy zdecyduje się na odsłonięcie nóg. Działa jak podkład kryjący, ale jest dosyć lekki, przez co nie obciąża skóry. Po nałożeniu tego kosmetyku skóra wydaje się opalona, tak jakbyśmy były na solarium czy na plaży.

Podczas zakupu rajstop w sprayu możemy kierować się różnymi czynnikami. Często wybór jest po prostu kwestią upodobań. Jednym z kryteriów zakupu może być firma kosmetyczna, ceną czy odcieniem tego kosmetyckiego nowalijka. W wielu przypadkach kosmetyki te nie różnią się niczym poza ceną oraz nazwą producenta. Warto wybierać te, które mają odcień najbardziej zbliżony do skóry opalonej, aby nie tworzyły kontrastu z inną częścią naszego ciała. Na rynku dostępne są zazwyczaj cztery odcienie, a intensywność koloru można regulować poprzez ilość nałożonego produktu.

Praktyczne wskazówki jak używać rajstop w sprayu

Pierwsza, fundamentalna zasada to taka, że przed nałożeniem rajstop w sprayu nasze ciało musi być dokładnie wydepilowane. Aplikacja kosmetyku na nieogolone nogi nie wchodzi w grę. Wcześniejsze wygolenie nóg wspomoże działanie produktu i pozwoli na osiągnięcie najbardziej naturalnego efektu. Dobrze jest także wykonać dzień wcześniej peeling nóg, który usunie martwy naskórek i przygotuje skórę do aplikacji kosmetyku. Ponadto, rajstopy w sprayu łatwiej jest nałożyć na skórę, na której wcześniej zaaplikowano balsam, ale zachowajmy tutaj umiar, aby nie przedłużyć czasu schnięcia produktu.

Gdy przychodzi już do samej aplikacji produktu, warto najpierw nałożyć go na dłonie i równomiernie rozprowadzić. Następnie, dokładnie wmasowujemy kosmetyk w skórę nóg, a po aplikacji dokładnie myjemy ręce. Pamiętaj, aby nałożyć kosmetyk również na stopy. Jeśli o tym zapomnisz, niestety twoje stopy będą miały zupełnie inny odcień od reszty nóg. Produkty tego typu są matowe, ale jeżeli chciałabyś osiągnąć efekt bardziej lśniących nóg, możesz na koniec nałożyć odrobinę olejku do ciała. Z dostępnością do tych kosmetyków nie powinno być problemów, znajdziesz je w każdej drogerii.