Opinie o Piloxidilu, jego stosowanie i efekty

Łysienie to problem, który nie wybiera płci, dotyka zarówno mężczyzn, jak i wiele kobiet. Na szczęście nie jest to proces nieodwracalny. Istnieje wiele skutecznych preparatów, pozwalających na zahamowanie procesu wypadania włosów, a jednym z takich produktów, dostępnych na rynku, jest Piloxidil. To preparat do miejscowego stosowania na skórę głowy. Ma postać płynu, a jego substancją czynną jest minoksydyl, którego zadaniem jest zahamowanie procesu łysienia oraz pobudzenie do wzrostu nowych włosów. Tylko czy faktycznie jest skuteczny? Jak powinno się go stosować? Jakie są efekty i po jakim czasie można się ich spodziewać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, przedstawiając najważniejsze informacje na temat preparatu Piloxidil.

Piloxidil opinie, stosowanie i inne istotne informacje

Produktem zainteresować powinni się przede wszystkim ci, którzy mają problem z łysieniem typu męskiego, niezależnie od płci. Zalecany jest on dla osób w wieku 18-65 lat. Szczególną skuteczność można zauważyć u tych, u których proces łysienia dopiero się rozpoczął. Ważne jest regularne stosowanie Piloxidil, które decyduje o skuteczności preparatu. W przypadku nieregularnego stosowania kuracji, pozytywne efekty mogą zacząć stopniowo zanikać.

Piloxidil, działając dwutorowo, jest w stanie jednocześnie hamować wypadanie istniejących włosów i pobudzać mieszki włosowe do wzrostu nowych. Kurację należy stosować regularnie co dwanaście godzin, czyli dwa razy na dobę. Wyhamowanie procesu łysienia można zaobserwować zazwyczaj po około dwóch miesiącach (8 tygodniach). Natomiast efekt zwiększonego zagęszczenia włosów, dzięki wzrostowi nowych, można zaobserwować po około 4-5 miesiącach stosowania preparatu. Warto pamiętać, że największą poprawę można zaobserwować na czubku głowy, nieco mniejszą w obszarze skroniowym.

Dochodzimy do najważniejszego pytania, jakie najczęściej pojawia się przed zakupem jakiegokolwiek produktu: Czy Piloxidil jest faktycznie skuteczny? Czy warto zainwestować w ten preparat? Na te pytania najlepiej mogą odpowiedzieć użytkownicy, którzy mieli już okazję stosować Piloxidil i dzielą się swoimi opiniami. I te opinie są zdecydowanie pozytywne. Użytkownicy chwalą przede wszystkim łatwość stosowania oraz skuteczne, dwutorowe działanie. Co więcej, zdecydowana większość osób stosujących preparat nie zauważyła występowania skutków ubocznych. Dzięki temu Piloxidil jest często uważany za jeden z najskuteczniejszych preparatów przeciwko łysieniu typu męskiego, dostępnych na rynku. To preparat polecany zarówno przez specjalistów w dziedzinie trychologii, jak i osoby, które zdecydowały się na jego zastosowanie. Przy tym wszystkim warto jednak pamiętać, że każda osoba jest inna i to, co działa na jednym, niekoniec znie musi zadziałać na innym. Jeżeli więc zauważymy jakiekolwiek niepożądane efekty podczas stosowania preparatu, powinniśmy jak najszybciej skonsultować to z lekarzem lub farmaceutą, aby uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych.