Magiczne właściwości Moringi – czy warto stosować preparaty wykorzystujące drzewo życia?

Kiedy usłyszysz o drzewie życia, twoje myśli mogą skierować się ku religii lub mitologii. Jednak w tym przypadku chcemy zaprezentować rzecz zdecydowanie bardziej docieplną. Moringa, drzewo długowieczności lub drzewo chrzanowe, to gatunek tropikalnego drzewa pochodzącego z Pakistanu i Indii. Z 14 rozpoznawanych odmian moringi, najpopularniejsza jest moringa olejodajna. Jest prawdziwym skarbem pełnym witamin i składników mineralnych, często wykorzystywanym w przemyśle farmaceutycznym, kuchni i kosmetyce. Moringa zalicza się do tzw. superfoods, czyli produktów o niezwykle wartościowych składach. Stosując preparaty zawierające drzewo życia, możemy w znaczący sposób poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Ludzka percepcja Moringi – jaka jest?

Opinie o moringa są zadziwiająco mieszane, biorąc pod uwagę długą historię użytkowania tej rośliny. Choć znana od przeszło trzech tysięcy lat, to do tej pory nie wszyscy o niej słyszeli. Zyskała swoją reputację jako cudowna roślina w medycynie ajurwedyjskiej, gdzie była używana do leczenia wielu dolegliwości, takich jak astma, zawroty głowy, czerwonka i epilepsja. Jest prawdziwą kopalnią dobroczynnych substancji zawierającą witaminy A, C i z grupy B, żelazo, wapń, magnez, miedź, mangan, bor, chrom, żelazo, cynk, potas, a także fosfor. Moringa zawiera również kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9 oraz 46 przeciwutleniaczy. Dzięki tak bogatemu składowi wykazuje działanie przeciwbakteryjne i antywirusowe.

Rola Moringi – jak jest ona wykorzystywana?

Monumentalne właściwości lecznicze moringi przysporzyły tej roślinie wielu zwolenników. Opinie na jej temat są nie tylko pozytywne wśród osób korzystających z leczniczych preparatów zawierających tę roślinę, ale również powszechne wśród tych, którzy zdecydowali się włączyć ją do swojej diety. Potwierdzają to także osoby, które korzystają z kosmetyków zawierających moringę. Właściwości moringi obejmują wzmacnianie odporności, wspomaganie koncentracji i zwalczanie uczucia ciągłego zmęczenia. Znacząco poprawia metabolizm, co może wspomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Wysoka zawartość antyoksydantów pomaga zwalczać negatywne skutki stresu oksydacyjnego. Moringa ułatwia również prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i przyspiesza perystaltykę jelit. Ale to nie wszystko, drzewo życia poprawia pracę mózgu i miło wpływa na układ nerwowy. Stosowane w kosmetyce nawilża, wygładza i pielęgnuje skórę, a także sprawdza się w pielęgnacji włosów. Jak widać, działanie moringi jest wszechstronne, co sprawia, że roślina ta jest powszechnie wykorzystywana przy produkcji suplementów, kosmetyków, a także produktów przeznaczonych do stosowania w kuchni.