Opinie o keratynowym prostowaniu włosów: jakie efekty są do przewidzenia?

Wizyta u fryzjera często łączy się z pragnieniem zmiany – niekiedy dotyczy to koloru włosów, długości czy nawet fasonu, w innych przypadkach konieczna jest interwencja na poziomie strukturalnym. Jednym z popularnych zabiegów oferowanych w salonach fryzjerskich, mającym na celu poprawę kondycji naszych włosów, jest keratynowe prostowanie. Zapewnia on nie tylko efekt gładkości i wyprostowania, ale przede wszystkim jest wysoce odżywczy oraz odpowiada za uzupełnienie niedoborów keratyny, a co za tym idzie – usuwa problemy z puszeniem się strąków i ich przesuszeniem.

Różnego rodzaju uszkodzenia włosów biorą swoje źródło w różnorodnych czynnikach – wysokiej temperaturze, ekspozycji na promieniowanie słoneczne, działaniu klimatyzacji, a także błędów popełnianych podczas pielęgnacji oraz używaniu agresywnych kosmetyków. Takie zachowania przyczyniają się do utraty blasku, puszenia się i przesuszenia strąków. Rekonstrukcja keratynowa może stanowić skuteczne rozwiązanie tych problemów.

Poznaj opinie na temat keratynowego prostowania włosów

Nie bez powodu zabieg ten zyskał rzeszę zwolenników – wiele osób dzieli się pozytywnymi doświadczeniami i chwali oszałamiające efekty takiej rekonstrukcji. Jak pokazują opinie, efekt zdrowych, gładkich i lśniących włosów utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Cena zabiegu jest zazwyczaj umiarkowana – często znajduje się w przedziale 300-400 złotych, choć naturalnie mogą występować znaczne różnice, wynikające m.in. z prestiżu salonu czy lokalizacji. Opinie na temat keratynowego prostowania włosów są zdecydowanie na plus, choć przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z samym procesem zabiegowym.

Pod lupę bierzemy keratynowe prostowanie – najważniejsze informacje

Decydując się na zabieg keratynowego prostowania, warto mieć na uwadze, że jego głównym celem nie jest samo prostowanie strąków. To raczej pożądany efekt uboczny. Główne założenie to maksymalne odżywienie włosów i uzupełnienie braku keratyny, która jest głównym budulcem włosa. Opinie na temat keratynowego prostowania włosów są zdecydowanie pozytywne, duża role odgrywają tu efekty, które są spektakularne i utrzymują się stosunkowo długo.

W trakcie zabiegu w głąb strąków wtłaczana jest keratyna, która dogłębnie odżywia włosy. Przed procesem prostowania, włosy są starannie oczyszczane za pomocą specjalnie dobranego szamponu. Następnie do gry wchodzi prostownica, która pomaga wtłoczyć preparat w struktury włosa. Cena za cały zabieg jest uzależniona od lokalizacji salonu, długości i gęstości włosów klienta. Po zakończeniu procesu keratynowego prostowania nasze włosy zyskują na zdrowiu – nie będą się już puszyć czy elektryzować. Będą dodatkowo pięknie błyszczeć i gdy je dotkniemy, okażą się niezwykle gładkie. W celu uzyskania najlepszych wyników, warto dostosować się do zaleceń profesjonalisty i wybrać salon, który podejdzie do tematu indywidualnie, dobierając produkty do potrzeb naszych włosów.