Opinie o Gynalginie i kluczowe informacje o tym leku

Niepokojące objawy związane ze stanem naszych genitaliów, zwłaszcza u kobiet, nigdy nie powinny być pomijane ani ignorowane. W jak najkrótszym czasie powinno się odwiedzić ginekologa, który zbada przyczynę występujących nieprawidłowości. Specjaliści w tej dziedzinie bardzo często polecają Gynalgin, lek szerokozakresowo działający na infekcje intymne o różnym podłożu. Gynalgin radzi sobie skutecznie zarówno z bakteriami, jak i grzybami, a jego skład został tak skomponowany, aby jak najefektywniej zadbać o przestrzeń intymną kobiet.

Sklad i działanie Gynalginu

Tabletki dopochwowe Gynalgin to produkt farmaceutyczny, który zawiera w składzie dwie substancje o działaniu antybakteryjnym. Są to metronidazol i chlorchinaldol, które łączą siły, aby stanowić silne tarczę przeciw owocom infekcji. Mają one działanie przeciwgrzybiczne, przeciwpierwotniakowe oraz przeciwbakteryjne. Najczęściej lekarze polecają je w przypadku zapalenia pochwy wywołanego przez bakterie takie jak dyfteroidy, Escherichia coli, Enterococcus spp., lub Enterobacter spp. Pacjentki powinny jednak wiedzieć, że lek jest dostępny tylko na receptę. Opakowanie zawiera dziesięć tabletek dopochwowych.

Opinie użytkowniczek na temat Gynalginu oraz inne ważne informacje

Kobiety, które miały już okazję przetestować działanie Gynalginu, najwięcej pozytywnych recenzji pozostawiają na temat jego skuteczności. Specyfik rzadko wywołuje skutki uboczne, a przy tym potrafi skutecznie radzić sobie z różnymi rodzajami infekcji intymnych. Wiedza na temat jego działania jest szczególnie ważna, gdyż może pomóc szybko zdiagnozować problem i odpowiednio zareagować. Najczęściej przepisuje się go w przypadku bakteryjnych zakażeń pochwy, zakażeń rzęsistkiem pochwowym oraz zapaleń wywołanych jednoczesnym działaniem grzybów i bakterii. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to lek przeznaczony dla każdej kobiety. Głównym przeciwwskazaniem do jego stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Zalecany sposób przyjmowania Gynalginu i możliwe interakcje

Zaleca się, aby tabletkę Gynalginu umieszczać w pochwie raz na dobę, najlepiej tuż przed snem. Przebieg leczenia powinien trwać dziesięć dni, dlatego najlepiej jest rozpocząć go dwa do czterech dni po zakończeniu miesiączki. Podczas krwawienia menstruacyjnego nie jest wskazane stosowanie Gynalginu. Warto dyrektoryzować, że nie powinno się go stosować jednocześnie z alkoholem. Większość użytkowniczek zaobserwowało błyskawiczne ustąpienie objawów infekcji po regularnym stosowaniu Gynalginu. Kobiety w ciąży powinny powstrzymać się od stosowania leku, chyba, że ich lekarz prowadzący zaopiniuje inaczej. Zasada ta powinna dotyczyć również kobiet karmiących piersią oraz tych z niewydolnością wątroby lub zaburzeniami składu krwi. Wartym podkreślenia jest fakt, że prawidłowe przyjmowanie Gynalginu, tj. dopochwowo, nie powinno doprowadzić do jakiejkolwiek interakcji z innymi przyjmowanymi lekami. Niemniej jednak, jeśli aktualnie przyjmujemy inny lek, powinniśmy o tym poinformować lekarza przy wypisaniu recepty na Gynalgin.