Naturalne metody na rozjaśnianie włosów – sprawdzone techniki

Rozjaśnianie włosów to zabieg, który ma swoje trudności. Stosowane w tym celu profesjonalne kosmetyki mogą przesuszyć i uszkodzić strukturę włosów. Jednakże, istnieją naturalne metody, które z powodzeniem są stosowane zarówno przez profesjonalistów, jak i w domowym zaciszu. Dzięki nich, można przeprowadzić bezpieczne rozjaśnianie włosów, które nie naraża włosów na zniszczenia. Poniżej prezentujemy sprawdzone metody na pytanie jak naturalnie rozjaśnić włosy.

Rozjaśnianie włosów przy pomocy rumianku i miodu

Jeżeli posiadasz jasne włosy, które chciałabyś rozjaśnić o dodatkowe tony, to doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie rumianku. Przygotuj napar z łyżki suszonego rumianku i litra wrzącej wody, parz go przez 10 minut, a następnie ostudź. Włosy moczymy w naparze, nie spłukujemy go, a umyć głowę należy dopiero następnego dnia rano. Gwarantuje to naturalne rozjaśnienie o parę tonów.

Z kolei jeżeli marzysz o pięknych, subtelnie rozjaśnionych pasemkach, wykorzystaj dobroczynne własności miodu. Wystarczy połączyć łyżkę jasnego miodu z odżywką, nałożyć na włosy, pozostawić na godzinę, a następnie dokładnie spłukać. Taki zabieg pozwoli Ci cieszyć się efektem bursztynowych pasemek.

Naturalne rozjaśnianie włosów – sok z cytryny

Jeżeli zalażysz, by zostać blondynką, doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie soku z cytryny, który potrafi skutecznie rozjaśnić nawet ciemne włosy. Wyciśnij sok z dwóch cytryn, a następnie rozpuść go w trzech porcjach wody. Następnie nałóż na suche włosy, zostaw na parę godzin, a potem spłucz. Ta metoda gwarantuje spektakularny efekt naturalnego rozjaśnienia.

Piękne, delikatnie rozjaśnione włosy dzięki octowi winnemu

Jeżeli celujesz w subtelnie rozjaśnione włosy, użyj octu winnego. Ten domowy sposób polega na dwukrotnym użyciu octu podczas jednego mycia. Na samym początku nałóż go na suche włosy. Następnie umyj głowę szamponem, a później nałóż na włosy mieszankę dwóch szklanek zagotowanej wody z dwiema łyżkami octu winnego. Mieszankę nałóż na włosy po ostygnięciu, pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie spłucz letnią lub zimną wodą. Po takim zabiegu włosy będą pięknie i subtelnie rozjaśnione, nie ryzykując ich zniszczenia.