Metoda bezpiecznego rozjaśniania włosów? Wypróbuj kąpiel rozjaśniającą!

 

Wiele osób marzy o jaśniejszym odcieniu włosów. Czasami jest to kwestia zmiany fryzury lub nadchodzącego lata, a innym razem potrzeba dekoloryzacji przed aplikacją nowego koloru. Rozjaśnianie włosów cieszy się dużym zainteresowaniem, ale wiąże się również z obawami o możliwe uszkodzenia. Trudno bowiem określić, kiedy proces powinien zostać przerwany, a zbyt intensywne rozjaśnianie może wpłynąć negatywnie na kondycję włosów. Jeśli szukasz sposobu na delikatne i kontrolowane rozjaśnianie włosów, kąpiel rozjaśniająca jest rozwiązaniem dla Ciebie. Ta technika pozwala na uzyskanie jaśniejszego odcienia zarówno na włosach naturalnych, jak i farbowanych, a dodatkowo jest łagodniejsza dla struktury włosa.

Sytuacje, w których warto zastosować kąpiel rozjaśniającą

Wykonanie kąpieli rozjaśniającej może okazać się pomocne w różnych sytuacjach. Jeśli zaplanowany kolor włosów nie wyszedł zgodnie z oczekiwaniami, a włosy przybrały niechciane odcienie np. szarawy, zielonkawy czy zbyt zimny, kąpiel rozjaśniająca umożliwi ich atenuację. Marzysz o efekcie włosów „muśniętych słońcem, jak po wakacjach? Kąpiel rozjaśniająca to idealna metoda, aby uzyskać subtelne ombre czy sombre. To również doskonały sposób na ożywienie koloru włosów lub rozjaśnienie końcówek, co może być szczególnie ważne dla osób, które farbują włosy na ciemny kolor. Często bowiem na końcach włosów kolor jest ciemniejszy i bardziej intensywny, niż na reszcie włosów.

Co to jest rozjaśnianie na mokro?

Rozjaśnianie na mokro to technika, która może Spartanom zapobiec niepożądanym skutkom tradycyjnej dekoloryzacji, które dotykać mogą nawet najzdrowszych włosów. Kąpiel rozjaśniająca polega na rozcieńczeniu produktu rozjaśniającego za pomocą szamponu i odżywki. Taki zabieg pozwala zmniejszyć stężenie nadtlenku wodoru, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia włosów. W efekcie, kąpiel rozjaśniająca jest dużo łagodniejsza i bezpieczniejsza dla włosów. Jak przeprowadzić ten zabieg w domu?

Przeprowadzenie kąpieli rozjaśniającej krok po kroku

Na samym początku potrzebna będzie oczywiście mieszanka rozjaśniająca. Najpierw powinniśmy wymieszać rozjaśniacz z utleniaczem, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Do przygotowanej mieszanki dodajemy szampon i naszą ulubioną odżywkę – ilość sami decydujemy, ważne jest, aby konsystencja nie była zbyt gęsta. W razie potrzeby można dodać trochę ciepłej wody. Nanosimy przygotowaną mieszankę na mokre włosy, jak podczas normalnego mycia – być może z wyjątkiem skóry głowy, aby nie obciążać włosów u nasady. Po pół godziny zmywamy mieszankę ciepłą wodą, a następnie ponownie myjemy włosy szamponem i nanosimy odżywkę. Proces gwarantuje łagodne i skuteczne rozjaśnienie włosów, które błyszczą zdrowiem!