Co to są orzechy piorące? Czy orzechy piorące naprawdę działają?

W ostatnich latach, zero waste, czyli trend, który zachęca do ograniczenia produkcji odpadów stał się prawdziwym hitem. Trudno mu się dziwić – jego kluczowe zasady to przede wszystkim redukcja zużycia plastiku, oszczędzanie wody i energii, co przekłada się na ochronę środowiska naturalnego. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najbardziej potrzebnych w dzisiejszych czasach mod, która idzie w parze z trendem na zdrowy tryb życia.

Zmiany na rynku – eko alternatywa

Coraz więcej firm, zdając sobie sprawę z upodobań i potrzeb swoich klientów, oferuje bardziej ekologiczne rozwiązania. Przykładem mogą być jednorazowe naczynia i słomki – zamiast tradycyjnych, wykonanych z plastiku, na sklepowych półkach coraz częściej znajdziemy te wykonane z papieru, bambusa, a nawet drewna. Nie tylko są bardziej estetyczne i trwalsze, ale przede wszystkim dbają o środowisko.

Eko zmiany w gospodarstwach domowych

Nie tylko firmy, ale również zwykli ludzie dokonują w swoim codziennym życiu mniejszych i większych zmian na rzecz ochrony środowiska. Zaczęło się od segregacji śmieci, oszczędzania wody i odłączania urządzeń od prądu, aby nie pobierały go w trybie czuwania. Wkrótce zaczęliśmy zwracać większą uwagę na to, z czego wykonana jest nasza odzież i coraz częściej wybieramy ekologiczne środki czystości.

Proste a skuteczne – domowe środki do sprzątania

Przy sprzątaniu bardzo modne stało się używanie sody, octu i kwasku cytrynowego. Te proste rzeczy, które każdy ma w swojej kuchni, stanowią doskonałą alternatywę dla drażniących, żrących płynów. Mimo to ciągle jest sporo wyzwań związanych z eko styl życia, jak choćby plastikowe mikrogranulki czające się w kosmetykach, czy proszku do prania.

Nowoczesne rozwiązania – orzechy piorące

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie rezygnacji z detergentu do prania – chcemy, aby nasze ubrania były świeże i pachnące. Pranie bez użycia specjalnego środka wydaje się nieefektowne. Okazuje się jednak, że i tu z pomocą przychodzi nam matka natura. Mowa tutaj o orzechach piorących.

Przyroda z pomocą – orzechy piorące

Orzechy piorące to orzechy rosnące na drzewie sapindus mukorossi. Pochodzą one z Indii i Nepalu, a choć nie są jeszcze powszechnie dostępne we wszystkich sklepach, to bardzo łatwo możemy zamówić je przez internet. Są one naturalnym źródłem saponin, substancji, która przy kontakcie z wodą pieni się i usuwa zabrudzenia, a nawet tłuszcz.

Orzechy piorące – zalety ekologicznego prania

Przede wszystkim orzechy piorące naprawdę są przyjazne środowisku. Mogą nie posiadać takiej siły czyszczącej, jak chemiczne środki, ale warto zauważyć, że to właśnie one często powodują, że ubrania szybko się zużywają, kolory blakną i materiały stają się sprane”. Orzechy piorące będą bardziej przyjazne tkaninom przy codziennym praniu. Są również całkowicie biodegradowalne. O ile porównamy je z cenami dobrych detergentów, okazuje się, że nie są aż tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Dzięki swojej wydajności są wręcz korzystne dla naszego budżetu domowego.