Marta Wierzbicka: Kim jest aktorka? Zajrzyj na jej Instagram, poznaj jej partnera i dowiedz się, jak schudła

Marta Wierzbicka jest polską aktorką, której talent zaistniał zarówno wśród widzów telewizyjnych, jak i teatralnych. Znana jest przede wszystkim z popularnego serialu TVN Na Wspólnej, w którym wcielała się w postać Oli Zimińskiej. Wierzbicka swoim talentem aktorskim przekracza jednak ramy kinematografii polskiej – jej głos można usłyszeć także w polskiej wersji filmu Alicja w Krainie Czarów z 2010 r., gdzie podkłada głos głównej bohaterce. Obdarzona nie tylko talentem do aktorstwa, Wierzbicka pokazała swoje umiejętności taneczne w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdam oraz brawurę i odwagę w programie Azja Express.

Profil biograficzny Marty Wierzbickiej

Marta Wierzbicka przyszła na świat 30 stycznia 1991 roku w Warszawie. Ma 170 cm wzrostu. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, co dobrze podkreśla jej wielowymiarowość artystyczną. Marta ma także młodszą siostrę, Katarzynę.

Wczesny rozwój kariery Marty Wierzbickiej

Pasja aktorska towarzyszyła Marcie od najmłodszych lat. W okresie dzieciństwa angażowała się w różnorodne działania artystyczne – śpiewała w chórze kościelnym, uczestniczyła w kółku teatralnym oraz plastycznym. Szczególnym osiągnięciem była publikacja wykonanego przez nią rysunku, który znalazł się w książce dla dzieci pt. Bajka o królewnie Śnieżce. W pewnym okresie była również członkinią muzycznego zespołu Etcetera.

Debiut Wierzbickiej na małym ekranie i poprzednie role

Mimo że Marta Wierzbicka wylansowała się na polskim rynku filmowym dzięki roli w Na Wspólnej, jej debiut na małym ekranie zaczął się jeszcze wcześniej. Po raz pierwszy widzowie mogli ją zobaczyć w wieku zaledwie 12 lat w jednym z odcinków serialu M jak Miłość. W roku 2003 dołączyła do stałej obsady serialu Na Wspólnej, wcielając się w postać Oli Zimińskiej. Ta rola przyniosła jej dużą rozpoznawalność, choć na długo zaszufladkowała ją jako aktorkę grającą tylko młodą dziewczynkę. W 2017 roku ogłosiła swoje odejście z serialu.

Aktualna kariera Marty Wierzbickiej

Marta Wierzbicka to wszechstronna artystka, która nie ogranicza się do jednego medium. Udzieliła swojego głosu w dubbingu do filmów Alicja w Krainie Czarów (2010) i Until Dawn (2015). W 2014 roku wzięła udział w drugiej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, gdzie w parze z Łukaszem Czarneckim odpadła już w pierwszym odcinku. Mimo tego, nie zniechęciła się do świata rozrywki. W 2016 roku ponownie użyczyła swojego głosu głównej bohaterce we Alicji po drugiej stronie lustra. Rok 2017 to udział w drugiej edycji programu rozrywkowego TVN Azja Express, a 2019 to powrót na plan serialu Na Wspólnej i debiut w roli Weroniki Maciejewskiej w serialu Pierwsza miłość.

Wierzbicka zagrata rónież wiele epizodycznych ról w innych polskich serialach takich jak Nowa, M jak Miłość czy Hotel 52. Marta Wierzbicka od 2014 roku związana jest z warszawskim Teatrem Capitol, gdzie obecnie gra w dwóch spektaklach: Kiedy kota nie ma… oraz Dajcie mi Tenora!. Występuje także w spektaklu Ostra Jazda w Teatrze Komedia w Warszawie.

Serwis Instagram i obecność Wierzbickiej w mediach społecznościowych

Marta Wierzbicka utrzymuje aktywną obecność w mediach społecznościowych, a jej konto na Instagramie (@mtttttm) obserwuje już ponad 281 tysięcy użytkowników. Aktorka chętnie dzieli się z fanami zdjęciami z podróży, z pracy oraz zwykłymi selfie. Niedługo po rozstaniu z partnerem, w 2019 roku, Wierzbicka zaczęła spotykać się z nowym partnerem, ale nie ujawniła mediom i fanom jego tożsamości.

Kontrowersje wokół współpracy z magazynem Playboy

W 2013 roku, Wierzbicka wzięła udział w sesji zdjęciowej do magazynu Playboy, co zaskoczyło na tyle, że stało się jednym z gorętszych tematów show-biznesu. Aktorka, znana z nienagannej sylwetki i atrakcyjnego wyglądu, przyciągnęła uwagę opinii publicznej, nie tylko swoimi zdjęciami, ale także swoimi słowami. Marta otwarcie mówiła o swoim niezadowoleniu z dużych piersi, co zaintrygowało media. Mimo to, nie zdecydowała się na ich zmniejszenie.

Przemiana sylwetkowa Marty Wierzbickiej

W trakcie kariery Marty Wierzbickiej, widzowie mogli zauważyć znaczącą zmianę w jej wyglądzie. Aktorka zdradziła, że udało jej się schudnąć dzięki codziennym spacerom o długości 10 km. Korzystając z możliwości przebywania na dworze, regularnie odwiedzała las, co jeszcze bardziej zmotywowało ją do aktywności. Dodatkowo, zaczęła zdrowo gotować, zarówno dla siebie, jak i dla swojego partnera, co jeszcze bardziej przyczyniło się do jej nowego wyglądu.