Maria Konarowska: Poznaj jej życie, od Instagrama, przez Pierwszą miłość do życia małżeńskiego

Maria Konarowska to polska aktorka, prawnuczka Jana Parandowskiego, znanego przede wszystkim ze wydania popularnej Mitologii. W swojej wieloletniej karierze aktorskiej występowała w takich produkcji telewizyjnych jak Na Wspólnej, Prawo Agaty czy Pierwsza miłość. Jeśli jesteście ciekawi nie tylko osiągnięć zawodowych Marii Konarowskiej, ale również aspektów z jej życia prywatnego, zapraszamy do dalszego czytania tego artykułu.

Maria Konarowska — wiek, wykształcenie, rodzina

Maria Konarowska urodziła się 29 listopada 1980 roku w stolicy Polski, w Warszawie. To właśnie tam, w swoim rodzinnym mieście, stawiała pierwsze kroki w zawodzie aktorki. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż jest absolwentką Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie.

Interesujące są również korzenie rodzinne Marii Konarowskiej. Jej pradziadkiem jest znany polski pisarz Jan Parandowski, który na trwałe zapisał się w historii literatury polskiej. Co ciekawe, cała rodzina Marii Konarowskiej z powodzeniem odnajduje się w aktorstwie: jej matka to zasłużona aktorka Joanna Szczepkowska, a ojciec to Mirosław Konarowski. Również młodsza siostra aktorki, Hanna Konarowska, wybrała zawód aktora.

Maria Konarowska — role telewizyjne

Debiut telewizyjny Marii Konarowskiej miał miejsce w popularnym serialu Na Wspólnej. Widzowie mogli podziwiać jej talent aktorski także w takich serialach jak Plebania, Kopciuch oraz Pierwsza Miłość. Ponadto, Maria Konarowska jest również znaną prowadzącą programu naukowego Galileo, emitowanego na antenie TV4. Nie ominęła ją także okazja do sprawdzenia się w roli uczestniczki reality show – brała udział w programie Azja Express, tworząc udany duet z Agnieszką Włodarczyk. Kobiety zajęły znakomite drugie miejsce.

Maria Konarowska — życie prywatne

Na temat życia prywatnego Marii Konarowskiej nie wiadomo wiele, co wynika z jej skromnej postawy oraz preferencji odseparowania sfery zawodowej od osobistej. Wiemy jednak, że partnerem życiowym aktorki jest Oktawian Wojnowski. Konarowska bardzo rzadko pojawia się z nim na oficjalnych imprezach i unika opowieści na temat swojego życia prywatnego w mediach. Z okazji urodzin swojego partnera, opublikowała na Instagramie wzruszający post, w którym wyraża wdzięczność za udany związek:

Kiedyś sobie Ciebie wymyśliłam, ale nie miałam pojęcia, że istniejesz naprawdę, przewidywałam raczej materiał na książkę bestseller, a tymczasem trafiło mi się prawdziwe życie w życiu z Tobą i każdy najlepszy nawet bestseller nie ma przy tym cienia szans.

Maria Konarowska — macierzyństwo

Ważnym etapem w życiu prywatnym Marii Konarowskiej było przejście na drogę macierzyństwa. Jeszcze pod koniec czerwca 2019 roku aktorka ogłosiła na swoim Instagramie, że jest w ciąży. Kilka miesięcy później, w listopadzie tego samego roku, powitała na świecie swoje pierwsze dziecko — córkę Gaję. Mała dziewczynka często pojawia się na zdjęciach publikowanych przez Marię Konarowską na jej profilu na Instagramie.

Maria Konarowska — aktywność w social media

Maria Konarowska prowadzi aktywne konto na Instagramie (@mariakonrowska), które obecnie obserwuje ponad 58,7 tysiąca użytkowników tego serwisu. Aktorka świetnie odnajduje się w roli influencerki, korzystając ze swojej popularności na platformie. Ze swoimi obserwatorami dzieli się pięknymi, kolorowymi kadrami przedstawiającymi jej życie rodzinne oraz codzienne aktywności. Wszystko to wplata ze smakiem w narrację swojego profilu, budując pozytywny obraz siebie jako kobiety, matki i aktorki.