Kształty paznokci – kwadratowe czy migdałowe?

Niezależnie od tego, czy wybieramy klasyczne kwadratowe kształty, czy też decydujemy się na formę migdała, warto pamiętać, że zadbane i estetycznie wymodelowane paznokcie mają kluczowy wpływ na prezentację naszych dłoni. Nawet jeśli nie są one długie, mogą prezentować się nadzwyczaj elegancko, jeśli tylko zadbamy o odpowiedni manicure. Na rynku panuje ogromne zróżnicowanie stylów, a jednym z nich, który od kilku lat robi furorę, są kwadratowe paznokcie. Poczynając od wersji francuskiej, przez kolorowy manicure, po delikatny lub intensywnie pomalowany, kwadratowe paznokcie zdobyły serca wielu kobiet.

Reguły piłowania paznokci

Aby zachować optymalny stan naszych paznokci, trzeba znać zasady efektywnego i bezpiecznego piłowania. Przede wszystkim, warto pamiętać, że paznokcie powinny być piłowane gdy nasze dłonie są podparte o stabilne podłoże. Zdecydowanie pomaga to w kontrolowaniu naszych ruchów i minimalizuje ryzyko nieplanowanych uszkodzeń. Kolejnym, niezwykle istotnym aspektem, jest stan paznokci przed przystąpieniem do piłowania – powinny być one suche i odtłuszczone. W przeciwnym razie, znamy ryzyko powstania nierówności lub uszkodzenia płytki paznokciowej.

Piłowanie i modelowanie paznokci

Podczas procesu modelowania paznokci, dostosowujemy ich kształt do indywidualnych potrzeb właścicielki, jej dłoni, urody oraz całościowej stylizacji. Na przykład, dla małych, delikatnych dłoni, migdałowy kształt jak najbardziej się sprawdzi. Z kolei mocniejsze, kwadratowe dłonie zaakcentują kwadratowy kształt paznokci. Odpowiednie piłowanie i dobranie kształtu paznokci sprawiają, że ich brzegi nie złapią się o ubrania, a paznokcie stają się efektowną ozdobą dłoni. Częstym dodatkiem do manicure są cyrkonie i inne elementy zdobnicze, które nadają paznokciom wyjątkowego blasku i szlachetności.

Pastelowe kwadratowe paznokcie – hit lata

W okresie wiosenno-letnim na szczególną uwagę zasługują kwadratowe paznokcie w pastelowych kolorach. Zarówno różowy, niebieski, żółty, jak i zielony – każdy z nich może wyglądać naprawdę efektownie na kwadratowo opiłowanych paznokciach. Takie wykonanie może optycznie poszerzyć lub skrócić palce, dlatego nie każda osoba poczuje się komfortowo z takim kształtem płytki. Ostatnim akordem w procesie doboru kształtu i koloru paznokci jest decyzja, czy po pewnym czasie nie zmienić ich na okrągłe, czy migdałowe. Wybór właściwego manicure zależy w dużej mierze od pracy kosmetyczki, ale samodzielna pielęgnacja paznokci także odgrywa istotną rolę w utrzymaniu ich optymalnego wyglądu.