Kim jest Sylwia Banasik? [wiek, mąż, koncerty]

Walory artystyczne Sylwii Banasik zdobyły uznanie zarówno na scenie teatralnej, jak i w mediach społecznościowych. Polska piosenkarka, aktorka musicalowa i kompozytorka urodzona w 1994 roku jest aktywna na Facebooku i Instagramie, dzięki czemu zdobyła setki tysięcy fanów. W swoich postach dzieli się ze swoimi obserwatorami nie tylko momentami z życia zawodowego, ale też ujęciami z życia prywatnego, co pozwala publiczności lepiej ją zrozumieć i polubić.

Początki kariery Sylwii Banasik

Dar muzyczny Banasik objawił się już w dzieciństwie. W wieku zaledwie dziesięciu lat wystąpiła w programie muzycznym „Od przedszkola do Opola”, gdzie otrzymała prestiżowe wyróżnienie. Sukces ten zapoczątkował jej uczestnictwo w licznych konkursach wokalnych dla dzieci.

Kształcenie muzyczne

Poza naturalnym talentem, Sylwia doskonale rozumie, że wiedza i umiejętności techniczne są niezbędne dla sukcesu w branży muzycznej. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uczyła się gry na saksofonie. Później studiowała wokalistykę jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Kariera teatralna

Współpraca z teatrem muzycznym również odgrywa centralną rolę w karierze Banasik. Występowała na scenach Teatru Rampa na Targówku oraz w Teatrze Muzycznym Roma. Współpracuje i jest związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz z Kanałem Youtube Studio Accantus. Wystąpiła w takich spektaklach jak „Przygody Sary”, „Obcy”, „Świat Bastiana”, „Zaczarowani”, „Rodzina Addamsów”, „Evita”, „Afera Mayerling”. Krytycy docenili jej rolę KIM w musicalu „Miss Saigon” i Ewy w musicalu „Piloci”.

Pierwsze kroki w dubbingu

W 2017 roku Banasik podjęła kolejne wyzwanie, kiedy po raz pierwszy wcieliła się w postać Belli z „Pięknej i Bestii”. Była to jej pierwsza rola dubbingowa, w której z powodzeniem wykonywała wszystkie partie wokalne głównej postaci.

Nagrody i osiągnięcia

W dorobku Banasik znajdują się liczne wyróżnienia i nagrody, w tym pierwsze miejsce w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie i wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie oraz pierwsze miejsce w konkursie musicalowym ArtBem na Festiwalu FAMA. Ponadto, wykonywała partie solowe koncertu symfonicznego „Kantata Przemienienia” na płycie w dwóch albumach „Kolędy Polskie”.

Twórczość na Youtube

Nie bez powodu wspomniano współpracę Sylwii z Kanałem Youtube Studio Accantus. Pracując z nimi, osiągnęła sukces wykonując brawurowo utwór As long as you’re mine z musicalu Wicked. Ta interpretacja wzbudziła podziw zarówno wśród recenzentów, jak i entuzjastów muzycznych, a utwór można odsłuchać na kanale Youtube Studio Accantus.

Inwestowanie w przyszłość muzyczną

Ostatecznie, Banasik realizuje swoje marzenie o wydaniu debiutanckiego albumu, na co zbiera fundusze za pośrednictwem serwisu Patronite. Dzięki temu każdy, kto chciałby poprzeć jej karierę muzyczną, może stać się jednym z patronów tego projektu.