Kim jest Sylwia Banasik? [wiek, mąż, koncerty, instagram]

Sylwia Banasik, utalentowana aktorka musicalowa i dubbingowa, jest także cenioną wokalistką jazzową. Przez pewien czas była blisko związana z warszawskim Studiem Accantus. Szokuje jednak fakt, iż rok temu artystka podjęła decyzję o opuszczeniu tej współpracy. Przyczyny jej decyzji są zdumiewające i nieoczekiwane. Czy chcielibyście dowiedzieć się, co się stało? Czytajcie dalej.

Sylwia Banasik – kim jest?

Sylwia Banasik, urodzona w 1994 roku w stolicy Polski, jest absolwentką prestiżowych uczelni muzycznych. Ukończyła wokalistykę jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ponadto kontynuowała swoją edukację muzyczną również w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie, gdzie uczęszczała na lekcje saksofonu.

Banasik zdobyła tytuł laureatki popularnego programu telewizyjnego Od przedszkola do Opola (2004). Ponadto, jest lauretaką wiele nagród na konkursach wokalnych dla dzieci, a także zajęła pierwsze miejsca w wielu innych konkursach muzycznych. Wygrała m.in. Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie, po czym otrzymała wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie. Udanym było także jej wystąpienie na Festiwalu FAMA, gdzie zdobyła I miejsce w konkursie musicalowym ArtBem.

Aktorska droga Sylwii Banasik

Sylwia Banasik rozpoczęła swoją karierę aktorską w warszawskim teatrze Rampa na Targówku. Przyciągała uwagę swoim talentem zarówno widzów, jak i profesjonalistów. Jej talent zaowocował także współpracą z Teatrem Muzycznym Roma. Wystąpiła także na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, gdzie wcieliła się w postać Wednesday w musicalu Rodzina Addamsów. Rola Kochanki Perona w musicalu Evita w Teatrze Muzycznym w Poznaniu to kolejny przykład jej znakomitych zdolności aktorskich.

Banasik śpiewała również partie wokalne Belli w polskiej wersji filmu Disneya pt. Piękna i Bestia. Wiele razy podkreślano jej wyjątkową rolę Marii Vetsery w koncercie musicalowym Afera Mayerling.

Zerwanie współpracy z warszawskim Studiem Accantus

Sylwia Banasik przez długi czas była związana z warszawskim Studiem Accantus. Jednak w 2020 roku zdecydowała się zakończyć tę współpracę. Decyzję tą tłumaczyła następująco:

Powodem mojej rezygnacji jest brak zgody na proponowane warunki współpracy, kreowanie wizerunku Studia niezgodnie z rzeczywistością, pracę pod presją i w stresie oraz inne powody, które, póki co wolałabym zachować dla siebie. Jest jednak coś, czego nie mogę przemilczeć i przykro mi, że muszę o tym pisać publicznie. Ingerowanie w życie prywatne i naruszanie najważniejszej dla mnie wartości, czyli rodziny. Pytania ze strony reżysera między innymi o to, jak długo zamierzam karmić piersią, bo to wpływa na naszą współpracę, albo jak wiele dzieci zamierzam posiadać, jest dla mnie zatrważające i poniżające.

W chwili obecnej artystka jest związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie kontynuuje swoją karierę.

Obecność Sylwii Banasik w Internecie

Aktywna obecność Sylwii Banasik w mediach społecznościowych pozwala jej faniom na lepszy wgląd w jej życie i karierę. Prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ sylwia_banasik.smulska. Jej profil obserwuje obecnie prawie 30,1 tysiąca internautów, którzy regularnie śledzą jej poczynania artystyczne i prywatne.