Kim jest Mariusz Czerniewicz? [wiek, wzrost]

Mariusz Czerniewicz, urodzony w 1989 roku, to postać znanana w świecie sportu, zwłaszcza w kręgach kulturyzmu i fitness. Ten profesjonalny polski kulturysta i model fitness zasłynął na arenie międzynarodowej dzięki licznym osiągnięciom oraz ciężkiej pracy i zaangażowaniu. Jego laury to między innymi certyfikat federacji IFBB uprawniający do pełnienia funkcji trenera sportów sylwetkowych. Nim jednak osiągnął te sukcesy, pokonał długą drogę pełną poświęceń i dążenia do perfekcji.

Popularność w mediach społecznościowych

Bardzo aktywny jest również w mediach społecznościowych, gdzie cieszy się ogromną popularnością. Prowadzi własną stronę www, na której udziela porad fitness i dzieli się swoimi przemyśleniami związanymi z aktywnym trybem życia. Jego konto na Instagramie śledzi ponad 67 000 followersów, na Facebooku natomiast – ponad 98 000. Jego media społecznościowe skupiają prawdziwą społeczność zdrowia i fitnessu. Liczne i cieszące się dużą oglądalnością nagrania video z nim w roli głównej można znaleźć na YouTube.

Życiorys i kariera zawodowa

Choć dyplom inżyniera budownictwa zdobyty na Wydziale Nauk Technicznych UWM w Olsztynie mógł sugerować inny kierunek jego kariery zawodowej, Mariusz zdecydował się obrać drogę, którą od dawna go pociągała – profesjonalnego kulturysty. Wcześnie zaczął interesować się sportem i kulturystyką, brał udział w licznych zawodach o prestiżowych rangach i bardzo szybko jego sukcesy sprawiły, że zaczęły się o nim rozpisywać media. Dziś sam o sobie mówi, że jest inżynierem ludzkich ciał i dzięki swojemu doświadczeniu i sukcesom, skutecznie pomaga innym budować sylwetki swojego ciała.

Obecność w mediach

W 2010 roku Mariusz został twarzą magazynu „Men’s Health” i od tego czasu regularnie zaczął się pojawiać na okładkach popularnych magazynów związanych z fitness, lifestyle’m i kulturystyką. Jego twarz stała się rozpoznawalna, a postać stała się ikoną fitnessu w Polsce.

Najważniejsze osiągnięcia

Niewątpliwie, to imponująca lista osiągnięć Mariusza przysparza mu takiego uznania w świecie kulturystyki:

  • Mistrzostwo Polski w kulturystyce w klasie junior open w 2012 roku
  • Mistrzostwo Europy w kulturystyce w klasie junior open, również w 2012 roku
  • Puchar Polski w kat. Men’s physique w 2013
  • Zwycięstwo w kat. Men’s physique w Grand Prix Pepa International w 2013
  • Finał Mistrzostw Europy w kat. Men’s physique w 2013
  • Wicemistrzostwo Świata w kat. Men’s physique w 2013
  • Pierwsze w historii mistrzostwo w IFBB Ben Weider Diamond Cup w kat. Men’s physique w 2013
  • IFBB PRO CARD w kat. Men’s physique division w roku 2014

Działalność trenerska

Obecnie Mariusz Czerniewicz poświęca dużą część swego czasu na prace trenerską, pomagając osobom na różnym etapie wyszkolenia sportowego w budowie formy. Oferta jego usług obejmuje wsparcie treningowe, pomoc w budowie muskulatury, redukcji tkanki tłuszczowej, ale i aktywne, regularne wsparcie w przygotowywaniu się do ważnych zawodów sportowych, turniejów i konkursów sylwetkowych. Obserwować jego bieżące działania można na profilach w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się swoimi poradami i pomysłami na piękne ciało.