Kto to jest Bilguun Ariunbaatar?

Bilguun Ariunbaatar, urodzony w 1986 roku, jest charyzmatycznym prezenterem telewizyjnym oraz piosenkarzem na polskiej scenie medialnej. Z pochodzenia Mongoł, na uwagę zasługuje jego serdeczne i pełne uroku podejście do kariery w telewizji, dzięki któremu zdobył szeroką grupę oddanych fanów. Jego widzowie doceniają go za błyskotliwe poczucie humoru, naturalne prezentowanie się na antenie, a także piękno kultury, które przekłada się na unikalną tożsamość sceniczną.

Pochodzenie i początki kariery Bilguuna Ariunbaatara

Niezwykle interesujący jest fakt, że Bilguun Ariunbaatar, choć dzisiaj uważany za jedną z gwiazd polskiej telewizji, urodził się w Mongolii, jako syn lekarzy. W wieku dziewięciu lat jego rodzina zdecydowała się wyemigrować do Polski, co wpłynęło na dalsze losy młodego Ariunbaatara. Chociaż początkowo zapowiadało się, że pójdzie w ślady rodziców kształcąc się na Uniwersytecie Medycznym, po dwóch latach nauki zdecydował o zmianie swoich planów i skupił się na świecie show-biznesu. Rozpoczął studia na kierunku reklamy i marketingu w prywatnej uczelni, gdzie zdobył tytuł licencjata.

Pierwsze kroki w show-biznesie

Charakterystyczny wygląd Bilguuna i niebanalne poczucie humoru szybko zwróciło uwagę producentów telewizyjnych. Jego medialna kariera nabierała tempa, gdy wiosną 2010 roku dołączył do zespołu popularnego programu TVN Szymon Majewski show. Jako reporter fikcyjnej, mongolskiej telewizji U1 Botor przyciągał uwagę widzów swoją unikalną kreacją. Później pojawił się także na ekranie w programie Szymon na żywo, gdzie wcielał się w postać obcokrajowca, który dopiero uczy się polskich realiów. Ironia leżała w tym, że Ariunbaatar mieszkał już w Polsce od dziewiątego roku życia i mówił po polsku biegle, więc jego rola to nie było nic innego jak artystyczna kreacja.

Telewizyjne osiągnięcia i docenienie talentu

Bilguun Ariunbaatar szybko zaskarbił sobie sympatię publiczności. Po roku kariery w telewizji został nominowany do Wiktorów 2011 jako Odkrycie telewizyjne roku. Dzięki umiejętnościom scenicznym, charakterystycznemu wizerunkowi i poczuciu humoru, występował potem w licznych programach telewizyjnych, w tym:

  • HDw3D Telewision
  • Taniec z gwiazdami (jako finalista, w parze z Janją Lesar)
  • Viva Polska
  • Spanie z gwiazdami
  • Puk, puk, to my!
  • Twoja twarz brzmi znajomo
  • Dancing with the stairs. Taniec z gwiazdami. W Polsat Cafe
  • Celebrity Splash

Działalność poza telewizją

Jednak kariera Bilguuna Ariunbaatara nie ogranicza się tylko do telewizji. Wszystko wskazuje na to, że Mongol z sukcesem rozwinął swoje talenty na różnych płaszczyznach artystycznych. Pracował dla Radia Rock, prowadząc własną audycję o nazwie Szybki Bill. Brał udział w spektaklu Krystyny Jandy Udając ofiarę, a nawet dał upust swoim muzycznym pasjom, zakładając zespół rockowy Lavina wraz z Rafałem Żukowskim, Pawłem Paszczykiem i Mateuszem Banasiukiem.

Życie prywatne Bilguuna Ariunbaatara

Mimo błyskawicznej kariery, Bilguun nie zapomina o życiu prywatnym. Od 2016 roku jest w związku, z którego ma córkę o imieniu Antonina.