Kim jest Bartosz Gelner? [wiek, dzieci, partnerki, rodzice, rodzeństwo]

Urodzony w 1988 roku Bartosz Gelner to uznany polski aktor sceniczny, telewizyjny i filmowy. Bartosz pochodzi z Katowic i zaczął swoją karierę aktorską w 2008 roku. Sympatyczne nastawienie do widzów i profesjonalizm przyczyniły się do rosnącej liczby jego fanów, która wzrasta z roku na rok. Warto zaznaczyć, że mimo swojej dzisiejszej miłości do kina i teatru, w swych młodzieńczych latach Gelner wcale nie planował kariery aktorskiej.

Tło i początki kariery Bartosza Gelnera

Pochodzący z tradycyjnej, śląskiej rodziny Bartosz, miał dość zdecydowane i konkretne plany na swoją przyszłość. W rodzinie panowało mocne nastawienie na konkretne zawody, a nie na działalność artystyczną. Ojciec Bartosza jest inżynierem, a matka lekarzem, co jak można zrozumieć, miało wpływ na jego dzieciństwo i dążenia młodzieńcze Bardziej skłaniał się ku karierze prawnika lub socjologa, a nawet humanisty.

Podczas nauki w liceum ogólnokształcącym, Bartosz miał pierwszy kontakt z kabaretem, a nawet stał się jednym z jego twórców wraz z grupą przyjaciół. Był to Kabaret na 3/4, który namieszał w jego planach dotyczących dalszego kierunku edukacji. Po ukończeniu liceum, zainteresowanie sztuką doprowadziło go do podjęcia prób dostania się do szkół teatralnych w różnych miastach Polski, takich jak Kraków, Wrocław i Warszawa.

Niestety na początku nie udało mu się dostać do żadnej z nich, jednak nie zniechęciło go to na tyle, by porzucić swoje marzenie ścigania kariery aktorskiej. Zamiast tego, cały rok uczęszczał do aktorskiej szkoły policealnej, Lart Studio w Krakowie. Wreszcie, po wielu próbach udało mu sie dostać na wydział lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 2012 roku. Tego samego roku, zaczęła się prawdziwa kariera Gelnera na polskiej scenie aktorskiej.

Pierwsze kroki w branży teatralnej i filmowej

W 2008 roku Gelner zadebiutował na scenie Narodowego Starego Teatru w „Trans-Atlantyku” Witolda Gombrowicza. Od tamtej pory jego ścieżka kariery szybko zaczęła się rozwijać, a jego talent był dostrzegany zarówno w teatrze, jak i telewizji.

W 2009 roku dostał swoją pierwszą rolę na ekranie telewizyjnym, grając Olafa Kozłowskiego w serialu Przystań. Od tego czasu wystąpił w wielu znanych produkcjach, takich jak Sala samobójców, Czas honoru, czy “Prawo Agaty. W 2013 roku zasłynął ze swojej roli w Płynących wieżowcach, za którą otrzymał Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

Bartosz Gelner na prywatnym gruncie

Wspomniana nagroda nie jest jedynym znaczącym wydarzeniem w życiu Bartosza Gelnera. W 2013 roku młody aktor związał się z jedną z najbardziej cenionych aktorek w Polsce – Magdaleną Cielecką. Ich związek był od początku tematem zainteresowania wielu, głównie ze względu na sporą różnicę wieku – Cielecka jest starsza od Gelnera o 16 lat. Mimo to, para jest bardzo dyskretna, gdy przychodzi do rozmowy o ich prywatnym życiu i konsekwentnie unika publicznych wypowiedzi na ten temat.

Aktorzy poznali się w Nowym Teatrze w Warszawie, gdzie oboje występują. Początkowo byli przyjaciółmi, ale z czasem ich przyjaźń przerodziła się w uczucie. Partnerzy zdołali ukrywać swój związek przed środkami masowego przekazu przez kilka miesięcy. Zgodnie z serwisami plotkarskimi, Cielecka i Gelner zaczęli się spotykać na początku 2019 roku, natomiast pierwsze doniesienia o ich związku trafiły do mediów dopiero wiosną tego samego roku.

Gelner na mediach społecznościowych

Bartosz Gelner jest aktywny na mediach społecznościowych, prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @gelner_bartek. Aktualnie profil aktora obserwuje ponad 43 tysiące użytkowników. Pomimo że Gelner jest otwarty na swoje życie zawodowe w mediach społecznościowych, prywatne życie aktora pozostaje poza światłem publicznym, co jest zgodne z jego znacznie ograniczoną publiczną dyskusją na temat jego związku z Cielecką.