Kim jest Anita Mazur? Wszystko, co warto wiedzieć o dziennikarce Eleven Sports

 

Wiele osób kojarzy ją z telewizji, ale Anita Mazur to nie tylko utalentowana dziennikarka sportowa ze stacji Eleven Sports. Prywatnie jest zaangażowana fanką Lecha Poznań oraz wielbicielką włoskiej kuchni i kultury. Jej umiejętności językowe pozwalają jej na komunikację w angielskim, niemieckim, hiszpańskim, a nawet we włoskim. Co jeszcze warto wiedzieć się o Anicie Mazur, jej życiu zawodowym i prywatnym?


Kim jest Anita Mazur? Okruchy z życia prywatnego

Anita Mazur to poznaniaczka urodzona w grudniu 1990 roku. Edukację dziennikarską zaczęła w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, gdzie studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną (2009 – 2014). Poza pracą, jej największą pasją są podróże.

Związana jest z Włochem Lucą Bettinim, który jest szefem kuchni w znanym warszawskim bistro Va Bene. Anita Mazur jest znaną wielbicielką gorącej Italii oraz jej kuchni. Kraj ten określa jako jako raj na ziemi.

Włochy są moim marzeniem i miejscem, do którego zawsze chętnie wracam. Niektórzy przyjaciele pytają mnie, dlaczego tak bardzo kocham Włochy, skoro jest na świecie tyle innych pięknych miejsc. Ale odpowiedź jest prosta. Włochy są dla mnie czymś magicznym. Wszystko mi tam odpowiada – od ludzi i ich podejścia do życia, przez wspaniałą kulturę, aż do niepowtarzalnej kuchni. W Bergamo mam też rodzinę, co czyni ten kraj jeszcze bliższym mojemu sercu – mówiła w jednym z wywiadów.

Jak wyglądała kariera Anity Mazur?

Krok w stronę dziennikarstwa Anita postawiła jeszcze jako studentka – w 2008 roku rozpoczęła pracę jako asystentka rzeczniczki prasowej Lecha Poznań. W 2011 roku dołączyła do zespołu stacji Canal + Sport na praktyki. Pracowała podczas gali boksu, a następnie prowadziła wywiady podczas Drużynowego Pucharu Świata w Gorzowie Wielkopolskim.

Chociaż nie miała doświadczenia w tej dziedzinie sportu, szybko nadrobiła braki informacyjne. W latach 2012-2013 widzieliśmy ją jako reporterkę w parku maszyn podczas zawodów Grand Prix. Ta praca dała jej cenne doświadczenie, które wykorzystała w kolejnych etapach kariery zawodowej.

Przez kolejny rok Anita pracowała jako rzeczniczka prasowa Ice Racing Team Polska. Zdobywając w tym okresie kolejne cenne doświadczenie. W następnych latach współpracowała z firmą zajmującą się produkcją transmisji z żużla, gdzie koordynowała działania sędziego zawodów i ekipy wozu transmisyjnego. Od 2017 roku jest częścią zespołu Eleven Sports, gdzie prowadzi popularny program o żużlu Eleven Call Live.

Anita Mazur na Instagramie

Anita jest również aktywna na Instagramie pod pseudonimem @anitkamazur. Na ten moment obserwuje ją 14,3 tysiąca użytkowników tego serwisu. Na swoim profilu Mazur dzieli się momentami z życia zawodowego, ale również te prywatne, głównie ze swoich podróży.