Kto to jest Aldona Marciniak? [wiek, wzrost, dzieci, mąż, w ciąży]

Aldona Marciniak, urodzona w roku 1984, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie dziennikarstwa sportowego. Zdobyła popularność głównie dzięki swoim kompetentnym i pasjonującym relacjom z wydarzeń sportów motorowych, w szczególności Formuły 1. Jej niekonwencjonalna uroda i imponująca wiedza zbijają stereotypy na temat męskich sportów, w konsekwencji czyniąc ją jedną z ulubionych twarzy stacji Eleven Sports. Fani Formuły 1 z zapałem śledzą pasjonujące relacje Marciniak z zawodów.

Życiorys Aldony Marciniak – od edukacji do kariery medialnej

Marciniak pochodzi z Warszawy, gdzie urodziła się, wychowała i mieszka do dnia dzisiejszego. Pierwszym krokiem na jej edukacyjnej ścieżce było ukończenie LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Witkiewicza. Kolejnym, nie mniej ważnym etapem, było ukończenie studiów na Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Po jakimś czasie Marciniak postanowiła wrócić do korzeni swojej edukacji i podjąć wyzwanie pedagogiczne – zaczęła prowadzić na UW zajęcia z zakresu dziennikarstwa sportowego, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie kolejnemu pokoleniu dziennikarzy.

Jednak sport nie był jedyną pasją młodej Marciniak. Właściwie, równie dużo znaczyła dla niej muzyka. W 2000 roku, jako nastolatka, wystąpiła w jednym z odcinków popularnego wówczas programu TVP Szansa na sukces. Niezapomnienym momentem było jej wykonanie utworu Edyty Górniak.

Aldona Marciniak – dzisiejsza kariera

Obecnie, w zawodowej sferze, Marciniak nie ogranicza się tylko do pracy dla Eleven Sports. Równocześnie współpracuje jako redaktor artykułów i dziennikarz przeprowadzający wywiady dla Przeglądu Sportowego. Często rozmawia z uczestnikami i trenerami sportów motorowych, w tym WRC i Formuły 1. Dodatkowo jest związana z różnymi plebiscytami sportowymi, które organizuje redakcja Przeglądu Sportowego. W 2019 roku wraz z Mateuszem Borkiem prowadziła galę Przeglądu Sportowego, na której wybrano sportowca 100-lecia w Polsce.

Rola prowadzącej gale oraz ważne jubileusze jest jej bez wątpienia pisana. Dowodem na to jest jej udział w Gali Mistrzów Sportu 2021, którą współprowadziła wraz z Jerzym Mielewskim. Ta oraz inne, udane projekty wskazują, że na kolejnych edycjach tego prestiżowego, sportowego eventu z pewnością nie zabraknie Marciniak.

Pozwala sobie jednak na pewną dywersyfikację kariery: nie tylko angażuje się w różnorodne projekty niezależne, ale pojawia się również jako gość programu Pol Position Michała Pola na Kanale Sportowym. Również współtworzy podcast CoDrive.pl z Janem Olejniczakiem i Cezarym Gutowskim. Wśród osiągnięć Marciniak warto zwrócić uwagę na współautorstwo biografii Roberta Kubicy pt. Niezniszczalny, który napisała właśnie z Gutowskim. Książka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników.

Życie prywatne

Aldona Marciniak żyje pod prąd konwencji, które dotyczą życia prywatnego celebrytów. Jest jedynaczką i niezwykle skutecznie strzeże przed światem swojego życia prywatnego. Nie ujawnia szczegółów na temat swoich związków czy dzieci. W tej kwestii nic nie wskazuje na to, żeby miając hurtownią opowiadać na arenie publicznej o swoim życiu prywatnym.

Aldona Marciniak online

Dla najwierniejszych fanów, którzy chcą być na bieżąco z jej działalnością zawodową, Marciniak aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Regularnie publikuje posty, zdjęcia i ciekawostki związane z jej pracą na Twitterze, Facebooku, Youtube i Instagramie.