Kim jest Paulina Lasota? [wiek, wzrost, waga, siostra, rodzice]

Paulina Lasota, urodzona w 1994 roku w Lipsku, jest jedną z najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia. Jej subtelna ulotność i autentyczność sprawiają, że jej twarz pamięta się na długo, niezależnie od programu, w którym się pojawiła. Znamy ją między innymi z filmu „Monument” oraz seriali „Korona królów” i „Kuchnia”. Nie trudno jednak zauważyć jej obecność również w innych produkcjach telewizyjnych, takich jak „M jak miłość”, „Ślad” czy „Za marzenia”.

Rozwój kariery i osiągnięcia

W 2019 roku Paulina Lasota ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Już podczas trwania jej studiów było zauważalne, że talent Lasoty, jak i jej aspiracje prowadzą w kierunku kina. Aktorka na przestrzeni lat na współpracę wybrała renomowaną agencję aktorską Gudejko, która reprezentuje ją do dnia dzisiejszego.

Warto podkreślić, że mimo tego, iż większość ról, które do tej pory zagrała Paulina, były to role drugoplanowe, to filmy, w których zdecydowała się wystąpić, zbierały wiele pochwał oraz nagród na prestiżowych festiwalach filmowych. Bez wątpienia największym sukcesem w filmografii Pauliny, a jednocześnie filmem, który zwrócił na nią uwagę szerszej publiczności, był „Monument”.

Nagrody i wyróżnienia

  • Otrzymała wyróżnienie za „odwagę artystyczną i wyrażenie szczerego niepokoju losem Ojczyzny”na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”
  • Zdobyła Nagrodę Jury na Festiwalu Filmu Polskiego „FilmPolska”
  • „Monument” otrzymał także Nagrodę dla najlepszego filmu oraz dla najlepszej obsady na Brooklyn Horror Film Festival w Nowym Jorku
  • Na dodatek, zdobyła Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera w Krakowie, a także wiele innych wyróżnień

Aktorka w świecie Social Media

Fani Pauliny Lasoty mogą podziwiać jej urodę, a także na bieżąco śledzić jej działania, na popularnej platformie social media – Instagram, gdzie obserwuje ją ponad 4000 osób. Na tej platformie często dzieli się zdjęciami z planu filmowego, bieżących wydarzeń, ważnych chwil z życia, a także z ciekawostkami z zakulisów produkcji. Jej posiadanie swojego autorskiego FanPage na Facebooku z liczbą 1600 obserwujących tylko potwierdza jej popularność i wielką liczbę fanów, którzy doceniają jej nie tylko za talent aktorski, ale i za autentyczność, ciepło, jakim emanuje i piękną urodę.

Korona Królów – serial przełomowy

Przełomowym momentem w karierze Pauliny była rola w serialu Telewizji Polskiej TVP „Korona Królów”, gdzie wcieliła się w postać Cudki, kochanki króla Kazimierza. Jej niewinna rozbrykana scena, w której aktorka pojawiła się nago w wannie, śmiejąc się i pryskając wodą jedną z pomocnic łaziennych, a potem została zaskoczona przez samego króla, wzbudziła i chuckle i kontrowersje. Co ważne, przyniosło jej to wielką popularność oraz zapada w pamięć widzom. Paulina pokazała bowiem, że potrafi grać odważne sceny ze wspaniałym zrozumieniem aktorstwa oraz niepowtarzalnym angażem. W efekcie, często widzimy jej twarz na czołówkach różnych portali plotkarskich i gwiazdorskich. Pomimo, że serial „Korona Królów” wielokrotnie był krytykowany za artystyczne i merytoryczne niedociągnięcia, to właśnie postać zagrana przez Paulinę Lasotę była w pełni dopracowana i zyskała duże uznanie widzów.