Monika Jagaciak: Od polskiej modelki do aniołka Victoria’s Secret

Monika Jagaciak to nie tylko jedna z najbardziej znanych polskich modelek na świecie, ale też ikona elegancji i prawdziwa inspiracja dla wielu młodych dziewczyn. Jej nieprzeciętna kariera rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 13 lat, a do tej pory pracowała dla największych projektantów mody. Co więcej, znajduje się na 21. miejscu głównego rankingu na portalu Models.com. Zapraszamy do zapoznania się z jej niezwykłą historią.

Kim jest Monika Jagaciak?

Jagaciak urodziła się 15 stycznia 1994 roku w Poznaniu. Karierę modelki rozpoczęła w wieku 13 lat. Współpracowała z prestiżowymi domami mody jak Chanel czy Hermes. Była również twarzą znanej marki Calvin Klein, a w 2015 roku dołączyła do elitarnego grona aniołków Victoria’s Secret. Co ciekawe, poza modelem, Jagaciak jest również miłośniczką sportu i rysunku.

Życie prywatne Monki Jagaciak

W 2017 roku Monika Jagaciak wyszła za mąż za chorwackiego fotografa Branislava Jankicia, który jest od niej starszy o 10 lat. Ślub miał miejsce w Serbii, a na tę ikazję przybył szereg znanych osobistości, w tym szwedzka modelka Frida Gustavsson. W 2019 roku para radośnie powitała na świecie swoją córkę Milę, która urodziła się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Doświadczenie z porodem

Na początku byłam zestresowana całym systemem, który funkcjonuje w tamtejszych szpitalach. Miałam ze sobą doulę, czyli panią, która miała za mnie ewentualnie podejmować różne decyzje, pomagać mi trzymać się planu porodu, ponieważ w Stanach jest dość duża presja na cesarkę, a tego bardzo się obawiałam. Dużo rozmawiałyśmy, dużo dzięki niej wiedziałam.

Monika otwarcie mówi, że czas po porodzie był dla niej trudnym okresem i poświadcza, że jej córka, Mila, nie zaczęła od razu płakać po narodzinach, co sprawiło, że została szybko umieszczona w inkubatorze.

Niestety Mila, jak się urodziła, to nie zaczęła od razu płakać, więc dosłownie po 2 minutach zabrano mi ją z klatki piersiowej i umieszczono w inkubatorze…

Jednak, mimo tych początkowych trudności związanych z narodzinami i zdrowiem Milki, Monika Jagaciak wyraża chęć posiadania kolejnego dziecka w przyszłości. Na razie jednak skupia się na jej obecnym życiu rodzinnym w Nowym Jorku, wraz z mężem i córką.