Kim jest Małgorzata Tomaszewska? [wiek, dzieci, mężowie, partner]

Małgorzata Tomaszewska, urodzona 2 czerwca 1989 roku w Łodzi, to polska prezenterka telewizyjna i dziennikarka. Znana jest również dzięki swoim rodzicom, ojcu, Janowi Tomaszewskiemu, który wielokrotnie strzegł bramki Reprezentacji Polski jako bramkarz, oraz matce, Katarzynie Calińskiej-Tomaszewskiej, była mistrzyni tenisa stołowego.

Kariera

Silne tradycje sportowe rodziny Tomaszewskich sprawiły, że Małgorzata sama zdecydowała się na aktywne uprawianie tenisa stołowego podczas swojej młodości. Jednak, pomimo sportowych ambicji, kolejne etapy jej kariery nie dotyczyły uprawiania sportu, ale zamiast tego skierowane były ku mediom. Wprawdzie ukończyła Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Warszawie oraz psychologię na Uniwersytecie SWPS, to jednak jej kariera skierowana była ku modelingu.

Debiut w telewizji

Zadebiutowała na antenie telewizyjnej w roku 2012. Jej pierwsze kroki w mediach to prowadzenie programów sportowych w telewizji Sportklub oraz popularnego Pudelek show w Telewizji WP.

Pogodynka i prowadząca

Dwa lata później, w 2014 roku, została zatrudniona jako pogodynka w Polsacie, funkcję tę pełniła do 2016 roku. W międzyczasie, wzięła udział w czwartej edycji programu rozrywkowego Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, a od 2017 roku wcieliła się w rolę prowadzącej program show-biznesowy na antenie Telewizji WP. Prowadziła również Sylwestra Wrocławskiego 2016/2017. Realizowała Meteorię w Polsat News oraz magazyn Czerwony dywan w Telewizji Polskiej.

Telewizja Polska

Od 2018 roku Małgorzata Tomaszewska jest na stałe związana z Telewizją Polską. Jako prowadząca jej kariera nabrała tempa, prowadziła w tych latach m.in. temat kultury i show-biznesu w znanej serii Pytanie na śniadanie, na łamach której później została główną prowadzącą. W roku 2019 odpowiadała za przygotowanie oraz prowadzenie benefisu Zenona Martyniuka pt. Życie to są chwile, stanowiącego jeden z bardziej kontrowersyjnych wydarzeń artystycznych emitowanym przez TVP.

Telewizyjne show i programy

W roli gospodarza stanęła także za mikrofonem takich wydarzeń jak:

  • Wakacyjna Trasa Dwójki w roku 2020 i 2021
  • The Voice of Poland – w dwóch edycjach programu
  • Sylwester marzeń z Dwójką
  • Dance dance dance – program rozrywkowy

Dość ważnym osiągnięciem w jej karierze było współprowadzenie wielkiego finału 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się w Warszawie, w listopadzie 2020 roku.

Życie prywatne

Prywatnie, Małgorzata Tomaszewska jest mężatką i matką urodzonego w 2017 roku syna, Enzo.

W życiu poza ekranem, Małgorzata prowadzi aktywne życie na mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie obserwuje około 70 000 osób, gdzie często dzieli się wglądem do swojej pracy i codziennych aktywności.