Kim jest Magdalena Wasylik? [wiek, rodzice]

26-letnia Magdalena Wasylik to polska aktorka i wokalistka, znana zarówno z ekranów telewizorów jak i wielkich, teatralnych scen. W 2013 r. ukończyła warszawskie LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego. Aktualnie rozszerza swe muzyczne umiejętności, studiując wokalistykę Jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pierwsze kroki w sztuce aktorskiej

Magdalena Wasylik zadebiutowała na artystycznym podwórku, kiedy w roku 2000, zasłynęła jako zwyciężczyni Turnieju Nieujawnionych Talentów w Zduńskiej Woli. Ten sukces otworzył jej drogę do wielkich teatrów, gdzie niedługo później obsadziła rolę w spektaklu Kobiety- sytuacja krytyczna, na potrzeby którego akcję poprowadziła zręcznym reżyserskim okiem Krystyna Janda. Wasylik pojawiła się też na scenie Teatru Muzycznego Roma, wcielając się w postać Rezedy z popularnej Akademii Pana Kleksa. Przy wszystkich wydarzeniach warto jednak pamiętać, że Magdalena pierwsze kroki na scenie postawiła z już mając zaledwie 5 lat, co umożliwiło jej wieloletni rozwój i doszlifowanie umiejętności do perfekcji.

Rola w Talent Show

Kiedy Magdalena była nastolatką, postanowiła wziąć udział w castingu do pierwszej edycji show Must be the music. Wykonała tam utwór ,,Hurt” autorstwa Christiny Aguilery, wykazując swoje imponujące wokalne umiejętności i zaskakując wszystkich swoim mocnym, czystym głosem. Bez większych trudności, udało jej się dostać do półfinału. Zmotywowana tym sukcesem, postanowiła spróbować swoich sił w kolejnym programie – The voice of Poland. Po tej przygodzie zdecydowała się nagrać i wydać dwie autorskie piosenki: Nie oraz Czekam.

Magdalena Wasylik jako aktorka dubbingowa

Magdalena Wasylik, oprócz muzycznej kariery, zasłynęła także jako aktorka filmowa. Pojawiła się w serialu Jana Holubka Rojst, a także wcieliła się w postać Blanki Mrowińskiej w popularnym serialu Na Wspólnej. To jednak były tylko dodatki do tego co osiągnęła młoda dziewczyna. Jej największym dorobkiem jest bez wątpienia lista dubbingów, na której widnieje wiele kinowych hitów. Wasylik zaczęła swoją przygodę z dubbingiem wcześnie, już w 2002 roku, podkładając głos dla bohaterki filmu Kadet Kelly. Później przez lata jej głosem przemawiały postacie z filmów takich jak Program ochrony księżniczek, Minionki czy Scooby Doo. W ostatnich latach pracowała też nad takimi filmami jak Ulica Strachu czy Trolle 2. Dodatkowo, jej głos możemy usłyszeć w wielu popularnych bajkach, takich jak Dora poznaje świat czy Violetta. Wiele z nich znamy jeszcze z naszego dzieciństwa. Największy światowy sukces to udział w dubbingu do filmu Kraina Lodu, gdzie Magdalena Wasylik podłożyła głos pod jedną z głównych bohaterek – Annę.