Portret Katarzyny Miller — doświadczona psycholożka, artystka i autorka bestsellerów

Katarzyna Miller, szanowana polska psycholożka z imponującą, 30-letnią praktyką, specjalizuje się w terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Prywatnie, Miller jest utalentowaną artystką, eksplorującą różne formy twórczości, z muzyką jako jej sztandarową pasją. W roku 2021, Katarzyna wydała swój debiutancki album muzyczny, a obecnie pracuje nad kolejnym. Zawsze uśmiechnięta i otwarta, Miller jest autorką wielu bestsellerowych książek, a także cenionym wykładowcą warsztatów rozwojowych dla kobiet.

Szerokie spektrum twórczości literackiej Katarzyny Miller

Katarzyna Miller, z ogromnym dorobkiem literackim, jest już autorką prawie 40 książek, w tym 3 cykli książek, dwóch zbiorów wierszy i limeryków, a także wielu popularnych felietonów.

Pojedyncze wydania:

    • Stołeczek
    • Blaski życia

Serie książek:

  • Seria Moc uczuć, której część stanowią tytuły: Moc uczuć. Wstyd oraz Moc uczuć. Radość
  • Seria Instrukcja obsługi, do której należą książki: Instrukcja obsługi dzieci, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Instrukcja obsługi faceta oraz Instrukcja obsługi kobiety
  • Seria Być, składająca się z książek: Być kobietą i wreszcie zwariować, Byś córką i nie zwariować, Być parą i nie zwariować, Być kobietą i nie zwariować oraz Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne

Tomiki wierszy:

  • Stołeczek
  • Ból jest jedwabiem

Katarzyna Miller na Youtube

W lipcu 2021 roku Katarzyna Miller rozpoczęła aktywność na YouTube, prowadząc kanał Na chwilę. Tam dzieli się swoją rozległą wiedzą na temat życia, relacji i osobistego rozwoju. Kanał cieszy się dużą popularnością i gromadzi coraz więcej obserwatorów, obecnie mając już ponad 59,7 tysięcy subskrypcji.

Wczesne życie Miller i decyzja o zostaniu psychoterapeutką

W młodości, Katarzyna Miller marzyła o zostaniu aktorką, psychologiem i filozofem. W wywiadzie dla radia Trójka, Miller wyznała, że choć miała szanse rozwijać się jako aktorka, zdecydowała, że psychologia jest jej bliższa. Dodatkowo, po ukończeniu studiów psychologicznych, została zaproszona na studia filozoficzne, co pozwoliło jej rozszerzyć horyzonty. Ciągle jednak, kontakt z ludźmi i chęć im pomagać skierowały ją w stronę psychoterapii.

Jako wyjaśnienie swojego wyboru Miller powiedziała: Zostawiałam to (filozofię), bo okazało się, że gdy robiłam zajęcia na uniwersytecie, to każda grupa dzieciaków zaczyna mi się zwierzać. Mam coś takiego, że ludzie mówią: pani Kasiu, on mnie nie kocha, co ja mam zrobić? Pomyślałam: co ja tu będę udawać, że jestem filozof. Lubię to, ale jestem potrzebna ludziom do towarzyszenia. To nie tak, że im pomagam, ja im towarzyszę.

Życie prywatne Miller i decyzja o nieposiadaniu dzieci

Katarzyna Miller nie ma dzieci. Swoją decyzję tłumaczy trudnym dzieciństwem i chęcią uniknięcia powtórzenia negatywnych wzorców. W jednym z wywiadów mówiła: Miałam trzy i pół roku, kiedy poczułam, że jest mi tak źle z moją matką, że nie będę miała dzieci, żeby nigdy żadnemu dziecku tego nie zrobić. Wiedziałam, że bycia dobrą matką to ja się od mojej matki nie nauczę.

Ostatecznie, Katarzyna jest zadowolona ze swojej decyzji i utrzymuje, że nie czuje żadnego żalu. Wyjaśnia: Po prostu uznałam, że dzieci mają ciężko na tym świecie. Ja miałam ciężko na tym świecie i żadnemu dziecku nie chciałam tego zrobić. Na etapie, gdy mogłam mieć dzieci, nie byłabym taką matką, jak bym chciała. Dopiero teraz może dojrzałam to czegoś takiego, ale już jest za późno i nie zamierzam tego nadrabiać.