Kto jest Katarzyna Kasia? Wszystko co wiemy o jej karierze zawodowej i życiu osobistym.

Katarzyna Kasia, polska filolog, wykładowca, autorka, tłumaczka oraz dziennikarka radiowo-telewizyjna, jest powszechnie uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych postaci w polskim świecie mediów i nauki. W dzieciństwie zafascynowana radiem i medialnym dziedzictwem swojej rodziny, stworzyła dzisiaj swoją markę jako gospodyni audycji radiowych, współpracując również na stałe z Kulturą liberalną i programem Szkło kontaktowe na TVN24.

Ślad rodzinnej historii Katarzyny Kasi

Jest córką Andrzeja Kasi i Barbary Czerskiej. Po ojcu odziedziczyła swoje zainteresowania naukowe – był historykiem filozofii starożytnej i średniowiecznej. Wykładał na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Komunikacji i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, wnosząc znaczący wkład do nauki.

Życie prywatne Katarzyny Kasi

Na temat życia prywatnego Katarzyny Kasi wieści są rzadkie i nieznakomite. Publiczna postać, która utrzymuje prywatność, nie ujawniła informacji na temat swojego stanu cywilnego.

Kariera Katarzyny Kasi

Katarzyna Kasia, zarówno wykładowca akademicki, jak i medialna osobowość, ma imponujące portfolio. Była szefem Katedry Teorii Kultury oraz prodziekanem Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie. Na akademii prowadziła szeroki zakres zajęć obejmujący filozofię kultury, historię filozofii i estetykę. Pod jej kierunkiem powstawało wiele godnych uwagi prac dyplomowych i licencjackich.

Oprócz tego, Kasia jest autorką książki Rzemiosło formowania. Estetyka Luigi Pareysona formacyjności. Tłumaczyła również prace renomowanych filozofów włoskich. Kasia regularnie współpracuje z Kulturą liberalną, a także jest członkiem redakcji Przeglądu filozoficzno-literackiego, często udzielając komentarzy na bieżąco w mediach na temat wydarzeń politycznych.

Katarzyna Kasia – Szkło kontaktowe

W 2019 roku Katarzyna Kasia zadebiutowała w popularnym programie Szkoła kontaktowe na TVN 24 riskując rok prowadzenia rozmów. Ponadto wraz z Grzegorzem Markowskim prowadzi audycję radiową na stacji internetowej Nowy Świat.

Katarzyna Kasia w mediach społecznościowych

Według najnowszych danych Katarzyna Kasia prowadzi prywatne konto na Instagram pod nazwą @kasia2, które obecnie obserwuje 201 osób. Mimo, że Kasia jest dość aktywna w wielu formach mediów, jej obecność na Instagramie wydaje się być raczej niewielka.