Kim jest Kamila Kamińska? [wzrost, mąż, dzieci, rodzice, siostra]

Kamila Kamińska, urodzona 31 grudnia 1988 roku w Warszawie, to uznanana polska aktorka, którą widzowie znają przede wszystkim z popularnych seriali i filmów na rodzimym rynku. Wieloletnia praca w branży filmowej zaowocowała ogromnym doświadczeniem i uznanie m wśród fanów i krytyków. Jest absolwentką prestiżowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Teatralne początki

Jej droga do aktorstwa zaczęła się już na trzecim roku studiów, kiedy to zagrała rolę Heleny w spektaklu Król dramatu wystawionym w Teatrze Imka. Ta rola była dla niej ważna, gdyż pozwoliła jej zaznajomić się z prawdziwą sztuką teatru. Nie zaszkodziło to jej na pewno w dalszych etapach kariery. Swoją teatralną drogę kontynuowała występując na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatru Powszechnym w Łodzi oraz na scenie Teatru Wielkim Operą Narodową w Warszawie.

Debiut na ekranie

Pierwsze doświadczenia na dużym ekranie Kamińska zdobywała od 2010 roku, kiedy wystąpiła w produkcji zatytułowanej Plama. Potem przyszły kolejne role w takich filmach, jak: Sztuka kochania, czyli historia Michaliny Wisłockiej, Gorzko! Gorzko! i Listy do M. 3. W każdej z tych produkcji pokazała różne odcienie swojego talentu, a jej postaci były zawsze bardzo różnorodne.

Międzynarodowy sukces

Kamińska doczekała się także międzynarodowego uznania. Otrzymała główną rolę w międzynarodowej produkcji Miłość i Miłosierdzie. Za występ w filmie Najlepszy na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni została nagrodzona za najlepszy debiut, co tylko potwierdza jej talent aktorski.

Telewizyjne hity

Kamila Kamińska jest również twarzą wielu znanych seriali. Wielu telewidzów z pewnością kojarzy jej oblicze z takich produkcji, jak Belfer, Diagnoza, Barwy szczęścia czy Zakochani po uszy, który zapewnił jej największą rozpoznawalność. Pojawiła się także gościnnie w innych popularnych serialach, takich jak Przyjaciółki i M jak miłość.

Życie prywatne

Choć Kamila Kamińska przez wiele lat związana była z reżyserem Łukaszem Palkowskim, ich związek nie przetrwał próby czasu. Jak głośno donoszono, przyczyną rozstania pary było uczucie Kaminskiej do jej kolegi z planu serialu Zakochani po uszy – Michała Meyera. Aktorzy  potwierdzili, że są w związku, a w 2021 roku zostali rodzicami córki Jaśminki.

Wybrana filmografia

Rozbudowana filmografia Kamili Kamińskiej obejmuje takie tytuły, jak:

  • To nie koniec świata (2013) jako masażystka,
  • Karuzela (2014) jako przypadkowa znajoma Rafała w Berlinie,
  • Na dobre i na złe (2015) jako Ewelina,
  • Czułość (2016) jako Laura,
  • Listy do M. 3 (2017) jako Weronika,
  • W rytmie serca (2018) jako porucznik Iga Stępień,
  • Zakochani po uszy (2019-2021) jako Sylwia Witos,
  • Jonasz z 2B (2020) jako Aśka,
  • Gorzko, gorzko! (2020) jako Magda oraz
  • Komisarz Mama (od 2021) jako Agata Rybczyńska, żona Jana.

Obecność w mediach społecznościowych

Kamila Kamińska aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Prowadzi konto na Instagramie (@kamkaminska_official), które obserwuje obecnie ponad 121 tysięcy użytkowników tego serwisu. Za pośrednictwem tej platformy dzieli się z fanami zarówno swoimi aktorskimi sukcesami, jak i wydarzeniami z życia prywatnego.