Kim jest Dominika Kachlik? [partner, mąż, rodzice, pochodzenie]

Dominika Kachlik, urodzona w 1992 roku w Krakowie, to wszechstronna, polska aktorka filmowa, dubbingowa i teatralna. Jej kariera na ekranie kinowym zaczęła rozwijać się na dobre od roku 2015. Oprócz kariery filmowej, Dominika wprowadziła do swojego repertuaru również muzykę, jest bowiem wykonawczynią kilku piosenek do bajek dla dzieci.

Droga do sukcesu – film, seria i słuchowiska

Od 2015 roku Kachlik zasłynęła ze swojego udziału w dziesiątkach filmów i produkcji serialowych. Szczególnie aktywnie działa na scenie polskiego dubbingu. W 2017 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Opus Film w kategorii „dla aktorki, którą chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym”. To wyróżnienie zawdzięcza przede wszystkim kreacjom, które stworzyła w spektaklach o zaskakujących tytułach: „ICOIDI” oraz „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek”. Nagrodę wręczono jej podczas 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Różnorodność talentów w filmach i serialach

Aktorka ma na swoim koncie role w wielu popularnych produkcjach, takich jak „Krew z krwi”, „Przyjaciółki”, „Aż po sufit!” czy „Singielka” z roku 2015. Pojawiła się również w „Komisarzu Alex” w roku 2017, a kolejno w „W rytmie serca”, „Ślad”, „Na dobre i na złe” oraz „Ojciec Mateusz” w roku 2018. Serialowe hity „Ultraviolet”, „M jak miłość”, „Wojenne dziewczyny” oraz „O mnie się nie martw” z roku 2019 także wpadły w obszar jej artystycznej aktywności.

Kreacje dubbingowe

Swojego głosu Dominika Kachlik użyczyła w takich produkcjach jak „Świat centaurów” z 2021 roku, „Absurdalna planeta” z 2020 roku czy „Ernest i Rebeka” z roku 2018. Fanów seriali na pewno ucieszy fakt, iż mogli usłyszeć jej głos również w „Taffy”, „Noobees – epizody” oraz „Drużyna rycerzy” z 2018 roku, a także w „Sunny Pogodnej”, „Kicia Rożek” i „Vikki RPM” z roku 2017 czy „BoJack Horseman” z roku 2015.

Dubbing Filmowy

„Wyprawa na księżyc” 2020, „Avengers: Koniec gry” 2019, „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” 2018, czy „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” 2017 to tylko niektóre z produkcji ,w których Kachlik użyczyła swojego głosu.

Angaż w słuchowiskach i teledyskach

W 2022 roku aktorka zajęła się też aktorstwem głosowym w słuchowisku „Parawan” emitowanym na antenie Programu I Polskiego Radia. Maria wystąpiła też w teledyskach do utworów Ralpha Kamińskiego – „Zawsze”, „Lato bez Ciebie”, „Morze” i „Wszystkiego najlepszego”. Rok wcześniej miała okazję wystąpić w teledysku do utworu Miuosha i Katarzyny Nosowskiej, gdzie otrzymała główną rolę.

Dominika Kachlik w świecie social mediów

Aktorka aktywnie prowadzi konta social media. Oficjalne konto Kachlik na Instagramie @dominika.kachlik zgromadziło już ponad 26 000 followersów. Na koncie znajdują się zarówno profesjonalne zdjęcia z planu filmowego, jak i kadry z codziennego życia, podróży i z domu. Wieloma zdjęciami udostępnianymi przez nią na Instagramie Kachlik podkreśla swój naturalizm i autentyzm. Wyłamuje się tym samym ze stereotypu aktorki zawsze błyszczącej na zdjęciach i zapewnia swoim fanom niemal codzienny, autentyczny wgląd w swoje życie. Wielokrotnie udzielała się na temat trudnych dla niej momentów, w tym również na temat problemów zdrowotnych, stresu i napięcia, które często wpływały na jej życie. Gdy tylko aktorka czuje zmęczenie i przepracowanie, odważnie przyznaje to swoim obserwującym i nie boi się „zniknąć na chwilę”, aby doładować wewnętrzne baterie i wrócić do formy.