Tatuaż na obojczyku – czy boli, ile kosztuje, wzory, motywy, galeria.

Tatuaże dla wielu osób są dużo więcej niż jedynie ozdobą ciała. Służą jako narzędzie wyrażania siebie, swoich idei, marzeń, przekonań czy doświadczeń. W związku z tym wybór odpowiedniego wzoru tatuażu jest kluczowy, a także odpowiedź na pytanie, gdzie taką ozdobę umieścić na swoim ciele. Jednym z najbardziej pożądanych miejsc jest przestrzeń pod obojczykiem, często lekko na nią zachodząca.

Pierwszy tatuaż? Zastanów się nad obojczykiem

Dlaczego tatuaż pod obojczykiem?

Pod obojczykiem skóra zapewnia wiele cennych zalet dla osób, które decydują się na wykonanie tatuażu po raz pierwszy:

  • Stylizacja i dyskrecja: Tatuaże w tej lokalizacji są łatwo zasłaniane formalnymi ubraniami, co jest istotne w kontekście dress code’u wielu firm, wymagających zakrycia tatuażów. Z drugiej strony, na plaży czy w czasie wolnym, masz pełną możliwość zaprezentowania miniaturki sztuki na swojej skórze.
  • Proba tatuażu: Tatuaże na obojczyku mogą być małe i stanowić formę eksperymentu – sprawdzę, czy mi się spodoba. Jeśli spodoba ci się doświadczenie i efekt, prawdopodobnie z czasem zdecydujesz się na kolejny tatuaż, a jeśli nie – przestrzeń na obojczyku wciąż będzie łatwa do zakrycia, np. w pracy.

Inspiracje na tatuaże pod obojczykiem

  • Roslinne motywy: Wsrod tatuazy roslinnych najpopularniejsze sa galezie z listkami, paki bzu czy wisienek, wszelkie kwiaty i ich kombinacje. Bardzo często tatuaże te wykonuje się w kolorze lub czerni.
  • Napisy: Napisy to częsty wybór, lecz należy podejść do nich rozważnie. Imię aktualnego partnera to ryzykowne posunięcie, a dobrze sprawdzić się mogą cytaty, motto życiowe, czy zdania definiujące nas na różne sposoby, np. Carpe Diem, Kocham Przygodę, czy nawet równania jak E=mc2.
  • Węże i jaszczurki: Te zwierzęta mają swoją specyfikę, mogą oryginalnie wić się pod i na obojczyku, tworząc ciekawy, niemalże żywy wzór, który zmienia się wraz z ruchami ciała.
  • Dłonie: Dłonie w różnych konstelacjach, np. splecione, wyciągające się ku sobie czy siegające w przestrzeń, mogą tworzyć ciekawe układy. Wymagają jednak szczegółowego wykonania przez profesjo nalistę.
  • Ptaki: Ptaki, na przykład jaskółki, mogą być tatuażowane tak, że ich skrzydła dają wrażenie lotu, niezależnie od tego, czy osoba z tatuażem się porusza, czy nie.
  • Figury geometryczne: Figury geometryczne, takie jak trójkąty, strzałki, koła, kwadraty czy sześciany, mogą tworzyć niebanalne, atrakcyjne wzory, które przyciągają uwagę i sprawiają, że tatuaż jest unikalny.

Podsumowanie

Nie brakuje pomysłów na tatuaże pod obojczykiem. Przy przeglądaniu salonów tatuażu i różnych opcji, zawsze warto pamiętać, że wybrane zdobienie powinno na tyle się nam podobać, że chcielibyśmy mieć je na ciele przez całe życie! Pamiętajmy, że tatuaż to nie moda, to decyzja na całe życie.