Włosy do ramion – czy to fryzura dla każdego?

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zmianą swojego wyglądu, ale pokonała cię niepewność i obawa przed drastycznymi zmianami? Włosy do ramion mogą być odpowiedzią na twoje poszukiwania. Mimo, że nie jest to fryzura pasująca absolutnie każdemu, ze względu na uniwersalizm i klasykę tego cięcia, prawdopodobieństwo, że będzie ci pasować jest bardzo duże.

Komu pasują włosy do ramion?

Nie mniej istotny jest fakt, że włosy do ramion szczególnie komponują się z określonymi cechami, które znakomicie podkreślają atuty tego cięcia. Należą do nich:

  • Kształt twarzy: kwadratowy lub zaokrąglony – włosy do ramion mogą optycznie zmniejszyć i wyszczuplić twarz.
  • Typ urody: dziewczęcy – ten rodzaj fryzury harmonijnie współgra z subtelnym typem urody.
  • Szerokie biodra – dobór odpowiedniej fryzury może skutecznie nadać im lekkości.
  • Stan włosów: cienkie lub bardzo zniszczone – w takim przypadku dłuższe fryzury często źle się układają.

Włosy do ramion mogą nie być najlepszym wyborem dla osób o bardzo niskim wzroście, mających masywną lub przeciwnie, bardzo filigranową sylwetkę. Także osoby o delikatnej i szczupłej twarzy mogą zrezygnować z tej długości włosów.

Co zyskasz decydując się na włosy do ramion?

Średniej długości włosy mają wiele zalet. Przede wszystkim, to uniwersalność tego typu fryzur – sprawdzają się na każdą okazję, zarówno formalną, jak i mniej oficjalną. Nie trzeba także zapominać o łatwości utrzymania. Włosy do ramion nie wymagają tak częstego poprawiania jak włosy krótkie, a jednocześnie łatwiej o nie zadbać, niż o włosy długie. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę.

Dodatkowo, włosy do ramion są ponadczasowe – ten rodzaj fryzury zawsze wygląda dobrze, niezależnie od wieku i okazji. Pasują zarówno do ubrań z dekoltem, jak i do tych z wyższym kołnierzykiem. Ale to nie koniec – nie muszą być nudne! Można je urozmaicić, na przykład za pomocą grzywki lub delikatnej asymetrii, ale pamiętaj, że im więcej takich dodatków, tym częściej trzeba odświeżać fryzurę, by nie straciła swojego stylu i charakteru.

A co z kolorem? Jeżeli farbujesz włosy, średnia długość pozwoli ci zaoszczędzić czas, który poświęcałabyś na odświeżanie koloru, mając włosy długie. Uniwersalność sięgających do ramion włosów daje ci również możliwość łatwej metamorfozy: jeżeli poczujesz potrzebę zmienienia fryzury, zawsze możesz je skrócić, lub zapuścić, ciesząc się dłuższymi kosmykami.