Komu pasują kolorowe włosy i jak je uzyskać?

Jestem pewien, że odważna zmiana koloru włosów do pewnego stopnia jest objawem niezależności. Czy jesteś pewien, że chcesz do nich dołączyć i zacząć wyrażać siebie poprzez kolor włosów? Upewnij się, że jesteś pewny, a potem – dlaczego nie!

Przede wszystkim, kiedy skłaniasz się ku kolorowym włosom, musisz zadać sobie pytanie: czy jesteś osobą, która uwielbia wybijać się? Jeśli jesteś odważny, cenisz swoją unikalność, cenisz wolność wyrażania siebie, kolorowe włosy są zdecydowanie dla ciebie. Jeśli jednak jesteś skromny, raczej unikasz bycia centrum uwagi, nie próbuj tego trendu – możesz poczuć się niekomfortowo.

Kolor dobierany do typu skóry

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak bardzo ekscytująca, kreatywna lub kolorowa jest dana fryzura, musi ona pasować do typu twojej skóry. Jeśli masz ciemną skórę, odcienie niebieskiego, fioletowego lub różowego będą wyglądać wyjątkowo. W tym samym czasie, jeśli masz bardzo jasną skórę, prawie alabastrową, powinieneś skłaniać się ku pastelowym tonom, które tworzą cudowny kontrast i podkreślają piękno skóry.

Jakich wyzwań możemy spodziewać się na drodze do kolorowych włosów

Oczywiście, kolorowe włosy mogą być kontrowersyjne w niektórych miejscach. Może to dotyczyć szkoły, miejsca pracy, czy innej instytucji. To zjawisko z pewnością jest w stanie wywołać pewne niedogodności, więc upewnij się, że jesteś na to gotowy zanim zdecydujesz się na radykalną zmianę.

Przechodzimy do działań: jak to zrobić

Zmiana koloru włosów w domu nie jest prosta, ale są dostępne narzędzia, które umożliwiają koloryzację w domu. Jeśli nie masz opcji pójścia do salonu fryzjerskiego, to wszystko, czego potrzebujesz, to trochę cierpliwości. Poniżej znajduje się instrukcja, jak zrobić kolorowe włosy efektowne krok po kroku.

Krok 1. Kolorowe pasemka

Kolorowe pasemka to doskonały sposób na delikatne wprowadzenie koloru we włosach. Wybierz farbę w wybranym kolorze, po czym nałóż na wybrane pasma, rozpoczynając 2-3 cm od nasady. Pamiętaj, aby przeciągnąć kolor ku nasadzie, aby stworzyć łagodne przejście.

Krok 2. Kolorowe włosy ombre

Koloryzacja włosów w stylu ombre wymaga nieco więcej czasu i umiejętności, ale efekt jest fascynujący. Twoim zadaniem jest zafarbować końcówki, a następnie stopniowo przeciągać kolor w górę włosów, aby stworzyć łagodne przejście. Pamiętaj, aby farbę nałożyć na końcówki włosów, przeciągając ją do połowy długości pasem. Nakładaj farbę tak, aby przejście było miękkie.

Krok 3. Kolorowe włosy od spodu

Ta fryzura jest idealną opcją dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, ale obawiają się zbyt radykalnej zmiany. W tym wypadku farbujesz tylko dolne warstwy włosów, dzięki czemu kolor jest widoczny tylko kiedy chcesz, żeby był widoczny.

Krok 4. Kolorowe końcówki

Kolorowe końcówki to zabawny, młodzieżowy styl, który dodaje pazura i zasadniczo zmienia wygląd fryzury. Masz dwie opcje: nałożyć farbę na same końce i rozprowadzić ją ku górze tak, aby tworzyła łagodne przejście, lub stworzyć efekt moczonej w farbie końcówki. Wszystko zależy od twoich preferencji.