Komu pasują blond pasemka i jak je zrobić?

Pasemka w odcieniu blond są obecnie jednymi z najbardziej trendy technik koloryzacji włosów, które sprawdzają się niezmiennie niezależnie od sezonu i pory roku. Dzięki różnorodności dostępnych tonów, pasemka blond mogą być dostosowane do każdego typu urody, koloru włosów, a nawet stylu ubierania. Oto przewodnik, który pozwoli Ci poznać najpopularniejsze odcienie blondu, wskaże komu najlepiej pasują i jak je zrobić?

Wszechstronność pasemek blond

Choć bywają one kojarzone przede wszystkim z jasnymi włosami, nie jest to prawda – blond pasemka doskonale komponują się z każdym kolorem włosów. Efekt końcowy zależy jednak od koloru wyjściowego. Na ciemnych włosach blond pasemka tworzą ciekawy, wyrazisty kontrast. Natomiast na włosach jasnych, nadają im trójwymiarową strukturę i dodają objętości, co jest szczególnie pożądane w przypadku cienkich włosów.

Subtelność pasemek blond

Jeżeli zależy nam na subtelnym efekcie, wystarczy rozjaśnić włosy o 2-3 tony. Warto jednak pamiętać, że włosy potraktowane w ten sposób będą wymagały trójwymiarowej koloryzacji, bez której mogą wydawać się płaskie i pozbawione objętości. Pasemka na włosach blond niemal zawsze sprawiają, że skóra wygląda na rozświetloną, a fryzura zyskuje dodatkowej faktury. Pasemka blond to doskonały wybór dla osób o jasnych tęczówwek i delikatnej oprawie oczu. Niezwykle atrakcyjne są także tzw. 'front blonde’ – dwa pasemka położone wzdłuż linii twarzy, cechujące się wyraźnym rozjaśnieniem. Niewątpliwie taka fryzura nadaje twarzy świeżości i młodości. Można przy tym zdecydować się na mocny kontrast lub delikatne rozjaśnienie o maksymalnie 2-3 tony.

Blond pasemka dla brunetek

Kobietom o ciemnych włosach i ciemnej oprawie, pasemka blond pozwalają na uzyskanie niezwykłego blasku, aczkolwiek w ich przypadku koloryzacja jest dość wyrazista. Dlatego tak ważne jest dobranie odcienia, który nie będzie zbyt jasny względem naturalnej barwy włosów, a także będzie mieć ciepłe lub zimne tony. W ostatnim sezonie bardzo modne były pasemka karmelowe, które harmonijnie komponują się z ciepłym typem urody i wyjątkowo atrakcyjnie mienią się w słońcu. Istnieje także opcja połączenia pasemek karmelowych z blond, co daje efekt trójwymiarowej koloryzacji, która ślicznie kontrastuje z letnią opalenizną.

Technika tworzenia pasemek blond

Najlepszą gwarancją profesjonalnego i trwałego efektu są pasemka blond wykonane w dobrym salonie fryzjerskim. Jeżeli jednak zdecydujemy się na stworzenie ich samodzielnie, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • włosy należy rozjaśniać o maksymalnie 2-3 tony,
  • pasemka zaczynamy kreować kilka centymetrów od linii skóry głowy, aby uniknąć nieestetycznego odcięcia,
  • rodzenie pasemek jest najłatwiejsze na dolnych warstwach włosów, co skutkuje ukryciem ich początków,
  • przy nakładaniu rozjaśniacza warto delikatnie przesunąć go ku górze palcami, tworząc tym samym płynne przejście.