Kim jest Maria Prażuch-Prokop? [wzrost, wiek, dzieci, yoga, rodzice]

Maria Prażuch-Prokop jest instruktorką jogi od 4 lat, choć z praktyką jogi związana jest już od 6 lat. Jej życie nie zawsze jednak koncentrowało się wokół tej dyscypliny. Wcześniej przepracowała wiele lat w korporacyjnym dziale marketingu. Prywatnie, jest żoną jednego z najbardziej rozpoznawalnych i sympatycznych dziennikarzy TVN – Marcina Prokopa. Para od 18 lat tworzy szczęśliwy związek, a ich miłością owocuje 15-letnia córka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Marii Prażuch-Prokop, zapraszamy do lektury!

Początki życia i kariera Marii Prażuch-Prokop

Maria Prażuch-Prokop przyszła na świat 16 kwietnia 1979 roku. Co ciekawe, dorastała za oceanem — z powodu decyzji rodzicielskich o wyjeździe z kraju, Maria przez wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie także ukończyła studia. Jednak tęsknota za ojczyzną spowodowała, że w 2003 roku postanowiła wrócić do Polski, mimo że jej rodzina po dziś dzień mieszka w Chicago. Ta decyzja okazała się kluczowa dla jej dalszych losów. Tego samego roku poznała swojego przyszłego męża, Marcina Prokopa, i rozpoczęła pracę w dziale marketingu i nieruchomości warszawskiej firmy.

Zmiana priorytetów i odkrycie jogi

Przez wiele lat Maria była zanurzona w korporacyjnym świecie, co z czasem zaczęło odbijać się na jej zdrowiu. Wtesz podczas jednego z biegów maratońskich, w których regularnie brała udział, zasłabła i trafiła do szpitala. Dziewczyna cierpiała na nerwicę lękowo-napadową, na którą miały wpływ stres i szybkie tempo jej życia. To wydarzenie dało Marii do zrozumienia, że musi się opiekować swoim ciałem i dołożyć wszelkich starań, aby zadbać o swoje zdrowie. Postanowiła wtedy zrezygnować z dotychczasowej pracy i rozpoczęła swoją przygodę z jogą.

Przychodzi taki moment, że musisz podzielić się tą praktyką, że czujesz, że aż się zsikasz, jak się tym nie podzielisz, czujesz taki moment, że chcesz pomóc. Pierwszy sygnał, że chcesz uczyć, to wtedy, kiedy inaczej patrzeć na ludzi na ulicy. (…) Zaczynasz analizować ciało, żeby pomóc temu człowieczkowi. (…) Poczułam, że chce to robić. Przychodzi taki moment, że wiesz, że chcesz i możesz to robić — mówi Maria Prażuch-Prokop.

Mimo że od 4 lat jest trenerką, droga do tej wymarzonej profesji była długa i wyboista. Na szczęście na każdym etapie jej mąż, Marcin, nieodmiennie stawał u jej boku, co umocniło jej wiarę w siebie i pozwoliło osiągnąć stan, który Maria dziś nazywa szczęściem.

Poza jogą – inne zajęcia Marii

Oprócz jogi i rodziny, Maria Prażuch-Prokop ma także inne interesujące zainteresowania i aktywności. Jest menadżerką Anny Markowskiej – finalistki programu Top Model. Jest zatem zapracowaną, aktywną kobietą, która jednak znalazła złoty środek między intensywną pracą, a spokojem i równowagą, które daje jej joga.