Kim jest Magdalena Grąziowska – [mąż, dzieci instagram]

Magdalena Grąziowska to aktorka, któej udało się wyrobić solidne miejsce w świecie polskiego aktorstwa. Znana jest zarówno z produkcji filmowych Juliusza Machulskiego takich jak komedia AmbaSSada, jak i wielu popularnych seriali, takich jak Londyńczycy, Majka, Barwy szcześcia, Prawo Agaty, oraz O mnie się nie martw. Swoją unikalną urodą i autentycznym stylem wywiera silne wrażenie na publiczności. Opowiadając otwarcie o swoich doświadczeniach, twierdzi, że zawsze czuła, że urodziła się za późno. To poczucie nieodłącznie wiąże się z jej marzeniami o karierze aktorskiej, które miała od dzieciństwa. Jacek Sieradzki z portalu dziennikteatralny.pl określił ją mianem „jednej z najjaśniejszych gwiazd dzisiejszego teatralnego aktorstwa”.

Magdalena Grąziowska – Wczesne lata i edukacja

Rodowita Polka, Magdalena Grąziowska, urodziła się 23 stycznia 1985 roku w Raciborzu. Jej pierwsze kroki ku karierze aktorskiej zaczęły się od ukończenia Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w 2009 roku.

Jako młoda dziewczynka pokochała sztukę aktorską i to był początek jej długotrwałego związku z tym zawodem. W liceum miała etap bycia hippis-ką, zaś na studiach zafascynowało ją stylizowanie się na chłopczycę z lat 20. Chociaż jej życie zawodowe toczy się głównie w Warszawie, Łódź zawsze będzie dla niej miejscem, gdzie odnajduje miłość i spokój.

Zaczynając karierę – początki i rozwój

Grąziowska zadebiutowała na scenie teatralnej jako studentka, w 2008 roku, w Teatrze Nowym w Krakowie. Wystąpiła tam jako Alicja we Wschodzie słońca u Voldiego, pod reżyserią L. Balodego. W tym samym roku zagrała rolę Matki w Zatopionej katedrze Gerta Jonkego pod reżyserią Anny Augustynowicz w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

W latach 2009-2012 oraz 2014-2016, Grąziowska regularnie występowała na deskach Teatru Bagatela w Krakowie. Ponadto, w latach 2012-2013 i od 2018 roku, związana jest ze Starym Teatrem w Krakowie. W międzyczasie, w latach 2016-2018, grała także w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach.

Jednak to nie tylko teatr stanowił pasję Grąziowskiej. Jej filmowa kariera rozpoczęła się od roli Melanii Reiter w komedii Juliusza Machulskiego AmbaSSada. Machulski wyczuł w niej aktorską energię komediową już na drugim roku jej studiów. Niemniej jednak, Grąziowska sama zdradza, że widzi siebie raczej w dramatycznych rolach filmowych.

Sukcesy i nagrody – docenienie talentu

Dzięki artystycznym osiągnięciom, Grąziowska zdobyła stałe zatrudnienie w teatrze w Kielcach. Tam też zyskała uznanie w oczach widzów, kilkukrotnie zdobywając nagrodę publiczności – Dziką Różę.

Za wybitną kreację Harper Regan w sztuce Harper Simona Stephensa reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, otrzymała Nagrodę Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych – Festiwalu Nowego Teatru! (2016). Rok później, za tę samą rolę, otrzymała Nagrodę miesięcznika „Teatr” za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2016/2017.