Kim jest Ilona Janyst? Poznaj jej męża, dziecko i aktywność na Instagramie.

Miłośnicy polskich seriali z pewnością kojarzą Ilonę Janyst, jedną z charakterystycznych twarzy TVP.  Znana przede wszystkim z roli w jednym z dłużej emitowanych polskich seriali, M jak miłość, Janyst przez lata udowodniała, że jest aktorką posiadającą duży talent i zasługującą na uznanie telewidzów. 

Krótkie wprowadzenie

Ilona Janyst urodziła się 10 września 1991 roku w pulsującym życiem Szczecinie. Studiowała na Wydziale Lalkarskim renomowanej Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, jednak uczelnia mieści się we Wrocławiu. Talent aktorki nie uciekł uwadze telewidzów, co przyczyniło się do zgromadzenia przez nią znacznej grupy admiratorów jej gry aktorskiej.

Kluczowy etap kariery – M jak miłość

Ilona Janyst zasłynęła przede wszystkim dzięki dobrodusznej postaci Anety Chodakowskiej w popularnej produkcji TVP M jak miłość. Występowała w tym serialu przez wiele lat, aż do roku 2021, kiedy to postanowiła pożegnać się z ekipą serialu i skupić na roli matki. W grudniu 2021 publicznie oznajmiła, że urodziła syna i na tym etapie to jest dla niej najważniejsza rola. Stanowczo zaznaczyła także, że powrót do roli Anety nie jest w najbliższym czasie planowany.

Inne osiągnięcia aktorskie

Janyst nie jest aktorką jednego serialu. Próbowała swoich sił w innych polskich produkcjach telewizyjnych, takich jak Pierwsza miłość, Na Wspólnej czy Przyjaciółki. Za każdym razem okazywała swoją wszechstronność aktorską i zdolność do odgrywania różnorodnych ról.

Życie prywatne

Ilona Janyst nie ukrywa swojego życia prywatnego. Jej mężem jest Paweł Janyst, również aktor, znany z udziału w produkcjach takich jak Pierwsza miłość, Komisarz Alex, Czas honoru, Na noże, Stulecie winnych czy Korona królów. Ilona i Paweł swoje małżeńskie tak powiedzieli sobie w roku 2018. Pamiątkę tego ważnego momentu dla nich, aktorka opublikowała na swoim profilu na Instagramie. Pod jednym ze zdjęć z tego dnia, umieściła wzruszającą notatkę: Od chwil paru jestem Iloną Janyst.. Razem doczekali się dwóch dzieci, które urodziły się odpowiednio w 2019 i 2021 r.

Aktorka w mediach społecznościowych

Ilona Janyst regularnie dzieli się swoim życiem, zarówno zawodowym, jak i prywatnym, na profilu na Instagramie, prowadzonym pod pseudonimem @iljanyst. Obecnie jej konto obserwuje ponad 82 tysiące użytkowników tego serwisu.