Kim jest i co robi Mama Lekarz dla innych mam?

Dominika Wojsz, znana w internecie jako Mama Lekarz, jest lekarzem rodzinnym w trakcie specjalizacji. Swoje pierwsze kroki w sieci stawiała, prowadząc bloga o tej samej nazwie. Obecnie, jest również aktywna na Instagramie, gdzie zgromadziła już społeczność liczącą 99,2 tysiąca użytkowników.

Autorska działalność online

Przedsięwzięcia promowane przez dr Wojsz to nie tylko blog i Instagram. Dominika Wojsz jest również autorką kilku e-booków, w których porusza wiele problemów związanych z macierzyństwem. W jej portfolio znajdują się prace traktujące o karmieniu i rozszerzaniu diety u dzieci, jadłospisach dla matek karmiących oraz zdrowiu zębów maluchów.

Na blogu dr Dominiki Wojsz, w zakładce Kursy online odnajdziemy bogatą ofertę webinarów. Zajmują one tematy z zakresu wychowania, zdrowia, prawidłowej diety, psychiki dziecka i rodziców. Każda świeżo upieczona mama znajdzie tu cenne treści i porady.

Warsztaty online i medytacje

Mama Lekarz nie ogranicza swojej działalności do publikowania e-booków i webinarów. Oferuje także warsztaty o samorozwoju oraz zajęcia z medytacji. Wszystkie materiały są dostępne online, umożliwiając dostęp do nich w dowolnym miejscu i czasie.

Sposób na zdobycie sympatii czytelniczek

Jak sama mówi o sobie Mama Lekarz, jest ,,pogromcą mitów macierzyństwa nie tylko medycznych” a także ekspertem w byciu Mamą bez granic. Na jej blogu można przeczytać, że dopiero moment, w którym sama została matką zweryfikował jej wiedzę, którą zdobywała na uniwersytecie przez wszystkie lata studiów.

Uważa, że kobiety są „ambasadorkami zdrowia”, ponieważ to do nich, jako pierwszych członków rodziny zgłaszają się z różnymi dolegliwościami. Wychodzi na przekór stereotypom, pokazując, że mimo tak dużej odpowiedzialności, jaką niesie za sobą macierzyństwo, można znaleźć czas na siebie i własny rozwój.

Podejście do tematów medycznych

Dominika Wojsz kładzie nacisk na zrozumiałość i przystępność treści medycznych, starając się unikać skomplikowany języka naukowego, zastępując go prostym i zrozumiałym dla każdego językiem codziennym. Dzięki temu setki matek zyskują łatwy dostęp do niezwykle cennych informacji i porad, które mogą być pomocne w codziennym wychowywaniu dziecka.

Plany na przyszłość

Na horyzoncie pojawiają się coraz to nowe pomysły Dominiki. Dynamika jej działania i rosnąca ilość projektów dowodzi, że Mama Lekarz wciąż poszukuje nowych dróg do przekazywania swojej wiedzy. Bez wątpienia, można ją potraktować jako mentorkę polskich kobiet, która nie zwalnia tempa.