Kim jest Ewa Bilan-Stoch – wiek, związek z Kamilem Stochem, praca

W życiu każdego sportowca zawsze jest ktoś, kto stoi za nim, wspiera go i troszczy się o niego. W przypadku Kamila Stocha, wybitnego skoczka narciarskiego, taką osobą jest jego żona, Ewa Bilon-Stoch. Jedna z najwierniejszych fanek skoków narciarskich, Ewa, to pedagog z wykształcenia, ale zawodowo jest fotografką. Z wdziękiem sprawuje też rolę menadżerki swojego męża. Aby dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej kobiecie, kontynuuj czytanie.

Ewa Bilon-Stoch — Dorośleje w świecie sportu

Urodzona 1 stycznia 1985 roku w Zakopanem, Ewa Bilon-Stoch wychowała się w atmosferze sportu. Swoje młodzieńcze lata spędziła, uczęszczając do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie trenowała judo. W tym samym miejscu edukował się również Kamil Stoch, choć para poznała się dopiero w późniejszym czasie. Być może wynikało to z faktu, że Ewa była starsza od Kamila o dwa lata. Poza swoim sportowym zacięciem, Ewa zdobyła wykształcenie pedagogiczne i ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne.

Pasja do sportu jako profesja

Wychowana w otoczeniu sportowym, Ewa Bilon-Stoch z dobrym skutkiem przekuła swoją pasję w pracę zawodową. Obecnie prowadzi własną agencję marketingu sportowego – Eve-nemenT Ski Jumping Team, a także jest menadżerką nie tylko swojego męża, ale także innych skoczków narciarskich, takich jak Dawid Kubacki czy Stefan Hula. Ambitna żona Kamila Stocha to także pomysłodawczyni klubu narciarskiego dla dzieci i młodych skoczków – KS Eve-nement Zakopane, czego dowodem jest jej rola prezeski tej organizacji. Prowadziła też wspólnie z mężem sklep z akcesoriami zimowymi „Kamiland”. W 2021 roku para otworzyła także Galerię Trofeów Kamila Stocha – KAMILAND w Zakopanem, by podzielić się z fanami sukcesami Kamila.

Ewa Bilon-Stoch — Życie prywatne

Poznanie Kamila Stocha w 2006 roku był punktem zwrotnym w życiu Ewy. Spotkali się na zawodach w Planicy, gdzie Ewa robiła zdjęcia skoczkom. Po trzech latach związku, para postanowiła sformalizować swój związek i wzięli ślub 10 sierpnia 2010 roku w Sanktuarium Paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne. Pomimo wielu lat małżeństwa, nie mają dzieci.

Fotografia jako sposób na oderwanie się od rzeczywistości

Dla Ewy, żony Stocha, fotografia jest nie tylko zawodem, to także pasja i sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Pozwala jej się skupić i zrelaksować. Jest to pasja, którą podziela ze swoimi fanami na Instagramie. Jednym z jej największych sukcesów było przygotowanie wystawy fotografii 'Perpetui Flores’, na której uwieczniła 30 najlepszych skoczków narciarskich XXI wieku w unikalnej kompozycji z kwiatami. Przygotowanie tej wystawy zajęło jej pół roku.

Digitalne życie Ewy Bilon-Stoch

Ewa prowadzi aktywne konto na Instagramie (@ewabilonstoch), które śledzi ponad 87 tysięcy użytkowników. Na jej profilu można znaleźć wiele zdjęć, w tym sporo z Kamilem Stochem w roli głównej. Jednak Ewa przyznała, że nie jest oddecha do publikowania postów z regularną częstotliwością. Robi to, gdy ma na to czas, najczęściej podczas wyjazdów.