Kim jest Maria Pawłowska? [wzrost, mąż, dzieci, rodzice, instagram]

Maria Pawłowska jest polską aktorką filmową, teatralną i dubbingową, którą widzowie mogli zobaczyć zarówno w mniejszych, jak i większych produkcjach. Jej szeroki repertuar sprawił, że jest znana i rozpoznawalna nie tylko wśród starszego, ale także młodszego pokolenia widzów. Sztuki teatralne, w których występowała, cieszyły się uznaniem koneserów, natomiast prostsze, lekkie seriale obyczajowe z jej udziałem zdobywały sympatię rozmaitej publiczności. Maria Pawłowska jest aktywna na platformie Instagram, gdzie obserwuje ją prawie 30 tysięcy osób. Prywatnie aktorka jest żoną Michała Poznańskiego i wspólnie z nim tworzy małe produkcje oraz pisze scenariusze. Niewątpliwie na jej karierę wpłynęło to, że biegle posługuje się trzema obcymi językami, w tym francuskim, które nauczyła się podczas krótkiego pobytu we Francji w dzieciństwie.

Wykształcenie i początki kariery

Pawłowska jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, swoim rodzinnym mieście. Po ukończeniu liceum postanowiła kontynuować swoje wykształcenie i rozpocząć karierę aktorską, dlatego dołączyła do Studium Aktorskiego Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety. W 2013 roku została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Na deskach teatru mogliśmy zobaczyć sztuki z jej udziałem, takie jak Chory z urojenia czy Harce Młodzieży Polskiej. Maria startowała swoją karierę telewizyjną od epizodycznych ról. Wcieliła się m.in. w postać Asi Berniak, pasierbicy Liliany, w serialu Hotel 52. Do widzów trafiła też za sprawą krótkiego wystąpienia w produkcji Komisarz Alex. Na jej liście pojawiały się również takie tytuły jak Przepis na życie i Ojciec Mateusz, gdzie miała niewielki udział. Przez następne lata wystąpiła jeszcze w kilku epizodach, na przykład w renomowanym serialu Pakt2. Na dużym ekranie zadebiutowała w produkcji Jana Komasy Miasto 44, gdzie zagrała jedną z mniejszych ról. Ze względu jednak na rozgłos tej produkcji, zauważyło ją wielu producentów. W 2014 roku zagrała postać pierwszoplanową w filmie Karuzela Roberta Wichrowskiego. Warto też wspomnieć, że Maria Pawłowska jest również aktorką dubbingową. Swojego głosu pożyczyła postaciom z filmów, takich jak Hotel 13 i Co w trawie piszczy.

Przełom kariery

Mimo natłoku mniejszych i większych produkcji, którą wzbogaciła swoje konto, Maria Pawłowska potrzebowała prawdziwego przełomu w karierze. Ten nadszedł w 2017 roku, kiedy to pojawiła się w jednym z najpopularniejszych seriali polskiej telewizji, M jak miłość. Pojawienie się nowej postaci było nie tylko nieoczekiwane, ale niewątpliwie było entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Postać Marii Pawłowskiej zjawiła się na ekranie i od razu ratuje jednego z ulubionych bohaterów przed samobójstwem, czym zdobyła sympatię widzów.