Iwona Kutyna – słynna dziennikarka Polskiego Radia i Telewizji

Kiedy mowa o polskiej scenie dziennikarskiej, jednym z nazwisk, które zdecydowanie wyróżniają się wśród innych, jest Iwona Kutyna. Urodzona w 1975 roku w Tarnobrzegu, Kutyna zdobyła popularność i uznanie jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek radiowych i telewizyjnych w kraju. Udziela się również jako konferansjerka, pokazując swoją wszechstronność i uniwersalność. To spektakularne zawodowe osiągnięcie zrodziło pytanie: Kim jest Iwona Kutyna i jakie były jej początki w branży medialnej?

Początki kariery

Iwona Kutyna rozpoczęła swoją karierę jako dziennikarka, kiedy miała zaledwie 16 lat. Jej debiut na antenie miał miejsce w tarnobrzeskim Radio Leliwa, gdzie prowadziła „Listę przebojów Radia Leliwa. Również jako młoda dziewczyna, Kutyna czytała serwisy informacyjne i prowadziła audycje, zyskując doświadczenie i usprawniając swoje umiejętności. Mając zaledwie 24 lata, Kutyna dostała propozycję pracy w Radio Kolor, gdzie prowadziła swój autorski program muzyczny. Bezpośrednio po tym doświadczeniu, Kutyna kontynuowała swoją karierę radiową w Radiu Plus, prowadząc serwisy informacyjne. Po okresie w Radiu Plus, Kutyna przeniosła się do Programu I Polskiego Radia i Programu IV Polskiego Radia. Teraz, jej głos można usłyszeć na antenie Chillizet, gdzie prowadzi program „Nastaw się na chillout”.

Iwona Kutyna w telewizji i Internecie

To, co wyróżnia Kutynę na tle innych osobistości medialnych, to jej zdolność do przejścia od medium do medium. Jej doświadczenie nie ogranicza się do radia – Kutyna pracowała również w telewizji i internecie. Rozpoczęła swoją karierę telewizyjną od programu interwencyjnego Tenbit.pl. W 2001 roku została prezenterką informacyjną w TVN24. Po doświadczeniach w TVN24, Kutyna przeniosła się do TV4, gdzie prowadziła „Dziennik” oraz „Flesh TV4”. Kolejnym przystankiem w jej telewizyjnej karierze była praca w Polsacie, gdzie prowadziła „Informacje”, później przemianowane na „Wydarzenia”. Kutyna była również prezenterką „Panoramy” w TVP2 i „Serwisów TVP Info”. Jest współprowadzącą „Zapraszamy na kawę”, a także prezenterką programu informacyjnego Polonia 24 i „Halo Polonia”. Można ją również zobaczyć jako prowadzącą „Po przecinku”, programie emitowanym w TVP, który zastąpił „Panoramę”.

Obecność Iwony Kutyna w mediach internetowych

Kariery Kutyny nie dałoby się w pełni opisać bez wspomnienia o jej działalności w Internecie. Od prawie pięciu lat pracuje dla Onetu, jednego z najpopularniejszych serwisów informacyjnych w Polsce. Początkowo prowadziła serwis informacyjny „Onet24”, a obecnie jest jedną z osób prowadzących poranny program „Onet Rano”. Kutyna była nominowana do Telekamery w kategorii Informacje w 2008 roku. Co więcej, Kutyna wystąpiła również na ekranie w serialu telewizyjnym „Sprawiedliwi”, gdzie grała prezenterkę TV, potwierdzając swoje wieloaspektowe umiejętności i talent.