Jakie rodzaje grzywek warto wybrać? Poradnik wyboru fryzury.

Marzysz o delikatnej zmianie wyglądu albo pragniesz całkowitej metamorfozy? Niezależnie od twoich potrzeb, możliwości są nieograniczone. Fresh, nowa fryzura może być tak prosta jak strzyżenie końcówek, dodawanie refleksów czy nawet przeszczepienie włosów. Jeżeli zastanawiasz się nad fryzurą z grzywką, per se, powinieneś najpierw wziąć pod uwagę trzy rzeczy: jakiego rodzaju włosy posiadasz, jaki jest kształt twojej twarzy oraz jakie masz codzienne rutyny związane ze stylizacją włosów. Wszystko to dlatego, że niektóre grzywki nie do końca pasują do włosów kręconych, inne zaś wymagają codziennego stylizowania. W tym właśnie artykule opiszemy najpopularniejsze rodzaje grzywek, podpowiadając przy tym, który model może najbardziej pasować do ciebie.

Decyzja zamknięta w kilku pytaniach: jaka grzywka do ciebie pasuje?

Wielu klientów salonów fryzjerskich idzie tam z jednym celem – szukają jakiejś odmiany. Często jednak nie mają konkretnego pomysłu na swój nowy wygląd. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy ten artykuł. Prezentujemy w nim różne rodzaje grzywek, aby ułatwić podjęcie decyzji o konkretnym rodzaju fryzury, dopasowanej do własnego stylu i oczekiwań.

Grzywka na bok: uniwersalny model z historią

Grzywka na bok to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych rodzajów grzywki, który nie podlega ograniczeniom wiekowym czy płciowym. Wybór tego modelu grzywki jest często strategią osób, które zamierzają ją zapuścić. Dzięki noszeniu grzywki na bok włosy nie wpadają do oczu i mogą swobodnie osiągnąć pożądaną długość. To, co przyciąga do niej tak wielu wielbicieli, to fakt, że grzywka na bok favorowana jest przez osoby o najróżniejszych kształtach twarzy.

Grzywka prosta: klasyka zawsze w modzie

Wielu z nas, myśląc o grzywce, widzi przed oczami grzywkę prostą. Jest to bezsporny klasyk, sprawdzający się niezależnie od trendów. W zależności od potrzeb, grzywka taka może osiągać do połowy czoła, dotykać linii brwi lub nawet całkowicie je zakrywać. Prosta grzywka optycznie poszerza twarz, dlatego szczególnie polecamy ją osobom o smukłym kształcie twarzy, przypominającym trójkąt czy serce.

Grzywka francuska: nonszalancja odczytana na nowo

Grzywka francuska to rodzaj grzywki ściętej prosto, która powinna jednocześnie być dość rzadka i roztrzepana. Pojedyncze, niesforne kosmyki dadzą efekt odprężonej elegancji. Warto jednak zauważyć, że ten rodzaj cięcia nie sprawdzi się u posiadaczek okrągłych buzi.

Długa grzywka: nieskrępowana elegancja dla cierpliwych

Istnieje też coś dla tych, którzy nie boją się wyzwań. Długa grzywka to model dla każdego, kto posiada cierpliwość do układania jej. Mimo iż jest to grzywka uniwersalna, doskonale prezentująca się przy każdym kształcie twarzy, warto zastanowić się, czy będziemy mieć na nią czas. Jeżeli zależy ci na grzywce, którą nie będzie trzeba każdego dnia stylizować, polecamy grzywkę asymetryczną na bok. Jest to kolejny uniwersalny model, który ma dodatkowy atut – nie wymaga codziennego układania.