Jakie kształty brwi są najlepsze dla mojej twarzy?

Brwi i ich kształt to nie tylko dla kobiet od wielu lat stanowią temat, który potrafi ich pozbawić snu. Nie ma się czemu dziwić. Moda na określone wzorce przychodzi tak szybko, jak i odchodzi. Obraca się w kręgu: co rusz zmieniając kierunek, zaskakuje, dezorientuje. Już myślisz, że masz mocno podkreślone, grube brwi na czasie, a tu nagle powraca trend na cienkie i delikatne. Co zrobić, gdy moda wydaje się być równie niezdecydowana co do naszych brwi jak my sami? Czy zamiast ciągle za nią pogoń, nie warto skupić się na tym, jakie kształty brwi faktycznie pasują do naszej twarzy?

Różnorodność idealna: brwi i kształt twarzy

Każdy z nas ma indywidualne, unikalne rysy i to, co jest aktualnie na topie, niekoniecznie musi pasować nam każdemu. Przecież to poważna sprawa – wszak dobrze wiadomo, jak ogromny wpływ na wyraz naszej twarzy mają nasze brwi. Jeden niezamierzony ruch i możemy przez kilka tygodni wyglądać na zdziwionych lub poirytowanych.

Wyznaczenie linii brwi: pierwszy krok do sukcesu

Na samym początku powinniśmy wyznaczyć linie, które będą idealnie dopasowane do naszej twarzy. Fachowo nazywa się to brow mapping i taką usługę oferuje większość salonów kosmetycznych. Ale jeżeli jesteś odważny, możesz spróbować sił w domu i dokonać tego za pomocą ołówka.

Trzy punkty brwi: klucz do idealnego kształtu

Do wyznaczenia idealnej brwi potrzebne są nam trzy punkty. Pierwszy to początek brwi, który określimy prowadząc ołówek od płatka nosa do wewnętrznego kącika oka. Najwyższy punkt znajdziemy prowadząc ołówek od nosa przez naszą źrenicę, która wyznaczy nam środek oka. Teraz zostaje już tylko przyłożyć ołówek od nosa do zewnętrznego kącika oka i mamy koniec naszego łuku. Tak wyznaczony łuk brwiowy jest idealnie dopasowany do naszej twarzy.

Zonekseperymentowania: jak dobrać brwi do kształtu twarzy

Najlepiej dobrane do naszej twarzy brwi to te, w których się najpewniej czujemy. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które pomogą nam eksperymentować bez ryzyka totalnie nieodpowiednich brwi. Osoby o okrągłej twarzy najczęściej korzystają z lekko trójkątnymi brwiami, mocno zarysowanymi z wyraźnym załamaniem – działają one optycznie wyszczuplająco. Jeśli nasza twarz jest kwadratowa, najlepszy efekt uzyskamy zaokrąglonymi, łagodnymi brwiami. Dla trójkątnej twarzy, najbardzieją odpowiednie będą brwi o mocno zarysowanych końcówkach i długim łuku.

Luzakom do popisu: brwi dla owalnej twarzy

Najwięcej swobody mają osoby o owalnym kształcie twarzy. Im reguła Brwi Kształty nie odbiera zazwyczaj snu – mają bowiem ogromne pole do popisu i pasuje im praktycznie każda opcja. A zawsze możesz zmienić wygląd opadającej powieki optycznie, po prostu wybierając wyraźny, wysoko wzniesiony łuk.