Jakie fryzury wybrać na wysokie czoło?

Wiele kobiet z wysokim czołem szuka specyficznych fryzur, którymi mogłyby zakryć tę cechę. Opcji jest wiele, a jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest wybór odpowiedniej grzywki. Grzywka może niemal całkowicie zakryć wysokie czoło i dodać twarzy nieco tajemniczości. Ale wybór grzywki to nie jedyna możliwość, warto także rozważyć różnego rodzaju strzyżenia czy stylizacje.

Fryzury z grzywką – pierwszy krok do zasłonięcia wysokiego czoła

Grzywka to jeden z prostszych i jednocześnie efektywnych sposobów na zasłonięcie wysokiego czoła. Styliści często zalecają grzywkę nieco dłuższą, która zakrywa brwi w stylu lat sześćdziesiątych. To cięcie podkreśla kości policzkowe i doskonale sprawdza się zarówno przy krótkich, jak i długich włosach. Możemy też śmiało połączyć taką grzywkę z najbardziej modną fryzurą ostatnich sezonów, czyli long bobem.

Alternatywą dla klasycznej grzywki jest grzywka na bok, która daje wygląd paryskiej nonszalancji i elegancji. Grzywka na bok optycznie wysmukla twarz i podkreśla kości policzkowe. Cieniowana grzywka daje wiele możliwości stylizacyjnych – można ją czesać na jedną stronę lub zmieniać jej układ. Doskonale komponuje się z włosami rozpuszczonymi, ale równie dobrze prezentuje się w upięciach. Grzywka może być gruba, równa lub lekko pocieniowana i subtelnie zasłaniać czoło. Jej kształt warto dobierać ze względu na typ włosów – przy cienkich włosach lepiej sprawdza się grzywka na bok, natomiast przy grubych – cieniowanie.

Szereg innych propozycji fryzur dla osób z wysokim czołem

Pixie cut to kolejne popularne cięcie, które pomaga zatuszować wysokie czoło. Jest to odważne strzyżenie, polegające na skróceniu włosów z tyłu i po bokach, ale pozostawieniu dłuższej grzywki z przodu. Grzywka w tym stylu łagodzi rysy twarzy i odwraca uwagę od wysokiego czoła. Pixie cut może wyglądać imponująco w połączeniu z intensywnym kolorem, jak rudym czy skandynawskim blondem.

Long bob to fryzura, którą kobiet zaczęły pokochać już kilka lat temu i nadal jest ona w modzie. Ta fryzura jest niezwykle kobieca, lekka i nonszalancka, dobrze wygląda na prostych, kręconych i falowanych włosach. Idealnie nadaje się do fal i lekkiego cieniowania. Long bob z wycieniowanym tyłem i przedłużonymi bokami jest jedną z wielu odmian tego klasycznego cięcia. Wysokie czoło nie musi być koniecznie zakryte grzywką, long bob wygląda równie dobrze z przedziałkiem pośrodku głowy.